Aktualności

Peelingi medyczne – fakty i mity

Peeling medyczny to zabieg polegający na zastosowaniu określonej mieszanki substancji chemicznych, która powoduje złuszczanie martwego naskórka, ale też przyczynia się do regeneracji i odnowy skóry. Popularność i duże zainteresowanie peelingami medycznymi sprawiło, że wokół tego zabiegu narosło wiele mitów, z którymi postanowiliśmy się rozprawić.

Mit: Peelingów medycznych nie należy wykonywać latem

Fakt: Utarło się przekonanie, że peelingów nie wolno wykonywać latem. To mit! Peelingi medyczne można przeprowadzać latem, choć od razu trzeba podkreślić, że nie wszystkie ich rodzaje. Z pewnością należy zrezygnować z zabiegów z zastosowaniem głęboko złuszczających substancji, takich jak retinol, kwas glikolowy czy pirogronowy. Dlaczego? Ekspozycja skóry na słońce bezpośrednio po takim peelingu mogłaby doprowadzić do powstania trudnych do usunięcia przebarwień pozapalnych, a nawet spowodować poparzenie skóry.

Sprawdź, jakie mamy przygotowane dla Ciebie oferty miesiąca https://www.laguel.pl/oferty-miesiaca

Istnieje jednak cała gama łagodnych preparatów, które nie działają fotouczulująco i są całkowicie bezpieczne, nawet w okresie zwiększonego nasłonecznienia. Co więcej, wiele rodzajów peelingów chemicznych doskonale wzmacnia skórę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych i świetnie ją przygotowuje na promieniowanie słoneczne. Wśród peelingów, które można wykonywać latem należy wymienić zabieg z zastosowaniem kwasu migdałowego, ferulowego, azelainowego czy mlekowego.

Mit: Peelingów chemicznych nie można wykonywać na zmianach skórnych

Fakt: Jednym z zastosowań peelingów medycznych są właśnie zmiany skórne, dlatego mitem jest, że nie mogą być one w takim wypadku stosowane. Ale uwaga! Trzeba podkreślić, że nie wszystkie zmiany skórne kwalifikują się do wykonania peelingu medycznego. Blizny, przebarwienia, zmiany trądzikowe, łojotok, brodawki to zmiany, które z powodzeniem można zminimalizować lub całkowicie usunąć przy pomocy peelingu medycznego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na https://www.laguel.pl/zabiegi

Natomiast zaczerwienienie skóry, wysypka, opryszczka czy widoczne uszkodzenie naskórka to bezwzględne przeciwwskazania do peelingu medycznego, który w tym wypadku mógłby przyczynić się do pogorszenia stanu i kondycji skóry. O tym jednak, czy zabieg w danym momencie może być przeprowadzony każdorazowo decyduje osoba, która go wykonuje.

Mit: Peelingi medyczne są bolesne

Fakt: W trakcie wykonywania peelingu wielu pacjentów odczuwa szczypanie, mrowienie lub delikatne pieczenie, jednak większość z nich nie opisuje tego jako ból. Choć trzeba przyznać, że ewentualny dyskomfort podczas zabiegu uzależniony jest od rodzaju wykonywanego peelingu oraz od indywidualnej wrażliwości na ból każdego pacjenta. W razie potrzeby zawsze istnieje możliwość zastosowania kremu znieczulającego, zwiększającego komfort zabiegu.

Mit: Peelingi medyczne mogą być wykonywane tylko przez lekarzy

Fakt: Peeling medyczny to zabieg, który może wykonać zarówno lekarz medycyny estetycznej, jak i wykwalifikowany kosmetolog. Choć trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie rodzaje peelingów mogą być wykonywane przez kosmetologów. Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju zastosowanego preparatu. W przypadku użycia silnego środka złuszczającego oddziałującego nie tylko na naskórek, ale też na skórę właściwą wymagana jest wiedza i doświadczenie lekarza medycyny estetycznej, dlatego tylko on może przeprowadzić taki zabieg.

Bez względu na to, na jaki peeling się zdecydujesz, zawsze warto udać się do kliniki medycyny estetycznej. Wówczas będziesz mieć pewność, że peeling zostanie przeprowadzony przez odpowiednio wykwalifikowaną osobę.

Mit: Peelingi medyczne nie mogą być wykonywane na wszystkich rodzajach skóry

Fakt: Istnieje wiele rodzajów peelingów medycznych, począwszy od delikatnych, powierzchownych preparatów, a skończywszy na głęboko złuszczających. Dlatego lekarz lub kosmetolog są w stanie dobrać peeling odpowiedni do rodzaju cery i problemów z nią związanych. Dzięki temu z dobrodziejstw płynących z peelingów mogą korzystać zarówno posiadaczki cery normalnej, jak i naczynkowej czy trądzikowej.

Polecamy świetne kosmetyki Forlle’d https://www.laguel.pl/zabiegi-forlled-musisz-je-poznac

Mamy nadzieję, że dzisiejszym wpisem udało nam się obalić wszelkie mity krążące wokół peelingów medycznych i rozwiać ewentualne wątpliwości związane z tą metodą zabiegową.

La Guèl Clinic & SPA

Recent Posts

Szczypiące Oczy. Objawy, przyczyny, i skuteczne sposoby leczenia pieczenia

Objawy pieczenia i szczypania oczu to częsta dolegliwość, zaliczająca się do objawów suchego oka. Suchość…

5 miesięcy ago

Wyciskanie pryszczy a trądzik neuropatyczny. Konsekwencje, skutki

Wyciskanie pryszczy, czyli usuwanie zaskórników i krost, może powstawać jako nawyk kompulsywny lub objaw problemów…

5 miesięcy ago

Duże piersi. Zrozumienie przyczyn i opcje zmniejszenia dużego biustu

Zbyt duże piersi mogą prowadzić do różnych dolegliwości, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Duży rozmiar…

5 miesięcy ago

Trądzik na plecach – Przyczyny i sposoby na pielęgnację

Pielęgnacja skóry pleców to istotny element dbania o estetykę i zdrowie. Problemy hormonalne często powodują…

5 miesięcy ago

Przyczyny i leczenie Bruksizmu: Specjalista odkrywa sposoby na zgrzytanie zębami

Bruksizm to schorzenie polegające na nieświadomym zaciskaniu zębów i zgrzytaniu, głównie w trakcie snu. Objawy…

6 miesięcy ago

Skuteczne leczenie kaszaka: Jak usunąć kaszaka i jakie przyczyny powstawania

Kaszak to stan zapalny, najczęściej wywołany zaczopowaniem ujścia mieszka włosowego lub gruczołu łojowego. Powstawanie kaszaków…

6 miesięcy ago