Zaznacz stronę

Niestety nie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać latem. Ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych, podrażnionej i zaczerwienionej niektórymi zabiegami, może spowodować szereg negatywnych skutków, takich jak powstawanie przebarwień, a nawet oparzenie skóry. Z jakich zabiegów należy zrezygnować latem?

Zabiegi z wykorzystaniem światła lasera

Światło lasera znajduje w medycynie estetycznej szerokie zastosowanie. Laser wykorzystuje się do usuwania zmarszczek, zbędnego owłosienia, przebarwień czy popękanych naczynek. W przypadku naczynek światło lasera wychwytuje hemoglobinę, w przypadku przebarwień – melaninę, dlatego zarówno przed zabiegiem, jak i po jego przeprowadzeniu należy unikać promieniowania słonecznego przez 4 tygodnie. Niezastosowanie się do tego zakazu i ekspozycja na słońce podrażnionej zabiegiem skóry może sprawić, że pojawią się na niej nieestetyczne, rozległe i trudne do usunięcia przebarwienia.

depilacja 1 300x240 3 zabiegi, których nie polecamy wykonywać latemSprawdź, jakie mamy dla Ciebie oferty miesiąca!

Zabieg, jakim jest depilacja laserowa, także warto odłożyć w czasie, ponieważ na jego skuteczność w dużej mierze wpływa kontrast między kolorem skóry a włosami. Jeśli poddamy się temu zabiegowi mając opaloną skórę, uzyskane efekty, mogą nie sprostać naszym oczekiwaniom. Ponadto świeżo opalona skóra jest bardziej reaktywna i nawet pomimo prawidłowo ustawionej mocy lasera do danego koloru, reakcja skóry może być nieprawidłowa, co może skutkować, np. trudno gojącymi się poparzeniami.

Zabiegi złuszczające 

Po zabiegach złuszczających, takich jak mikrodermabrazja czy niektóre peelingi medyczne, naskórek jest podrażniony, zaczerwieniony i wymaga czasu, by się zregenerować i zagoić. Dlatego po tego typu zabiegach należy unikać promieniowania słonecznego przez minimum 4 tygodnie. W przeciwnym wypadku skóra może ulec poparzeniu. Należy także pamiętać, by po ich przeprowadzeniu aplikować na skórę kremy ochronne z wysokim filtrem.

Należy jednak podkreślić, że nie ze wszystkich rodzajów peelingów medycznych trzeba rezygnować latem. Istnieje bowiem szereg łagodnych peelingów, które nie wykazują działania fotouczulającego i ich stosowanie, nawet w okresie silnego nasłonecznienia jest całkowicie bezpieczne dla naszej skóry. Wśród nich należy wymienić peelingi z wykorzystaniem kwasu migdałowego, mlekowego czy ferulowego

zabieg laGuel 15 240x300 3 zabiegi, których nie polecamy wykonywać latemZapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na https://www.laguel.pl/zabiegi

Jakich peelingów należy unikać latem? Przede wszystkim tych z użyciem kwasu pirogronowego, glikolowego i retinolu. Wystawienie skóry po takim peelingu na działanie promieni słonecznych może prowadzić do powstania przebarwień pozapalnych, które są trudne do zlikwidowania. Dlatego zabiegi z wykorzystaniem wyżej wymienionych substancji lepiej odłożyć na inną porę roku.

Leczenie za pomocą ciekłego azotu, czyli krioterapia

Krioterapia polega na zamrożeniu suchym lodem wierzchniej warstwy skóry. Dzięki tej metodzie zabiegowej możemy pozbyć się zmian trądzikowych, brodawek czy blizn. Jednak po krioterapii skóra jest mocno podrażniona i zaczerwieniona, dlatego ekspozycja na promienie słoneczne nie jest wskazana, ponieważ mogłaby przyczynić się do wzmożenia tych objawów.

Skóra po zabiegach z wykorzystaniem światła lasera, mikrodermabrazji, niektórych peelingach medycznych i krioterapii jest delikatna i wrażliwa. Ekspozycja na działanie promieni słonecznych mogłaby dodatkowo ją podrażnić, powodując pieczenie czy zaczerwienie.

konultacja laGuel 15 300x240 3 zabiegi, których nie polecamy wykonywać latemSprawdź na jakich urządzaniach pracujemy: https://www.laguel.pl/zabiegi/urzadzenia-hi-tech

Dlatego prowadzona przez nas Klinika Medycyny Estetycznej La Guèl zaleca odłożyć w czasie wykonanie wyżej wymienionych zabiegów, najlepiej na okres jesienno – zimowy.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping