Zaznacz stronę
LEEP – elektrokonizacja szyjki macicy w przypadku zmian HSIL

LEEP – elektrokonizacja szyjki macicy w przypadku zmian HSIL

Elektrokonizacja szyjki macicy to ginekologiczny zabieg mający na celu usunięcie fragmentu szyjki macicy, zwłaszcza w przypadku podejrzenia raka szyjki macicy lub innych nieprawidłowości. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Procedura polega na wycięciu fragmentu tkanki za pomocą pętli elektrycznej, co umożliwia dokładne usunięcie zmiany.

Zabieg elektrokonizacji szyjki macicy: Wskazania, procedura i zalecenia

Zabieg elektrokonizacji jest zalecany po przeprowadzeniu badań cytologicznych, kolposkopowych oraz histopatologicznych, które wykazały nieprawidłową tkankę. Wskazaniem do wykonania elektrokonizacji jest również podejrzenie zmiany nowotworowej. Przed zabiegiem pacjentka może być obstrzyknięta w obrębie szyjki macicy w celu znieczulenia.

Podczas elektrokonizacji tworzony jest stożek szyjki macicy, który później zostaje poddany badaniu histopatologicznemu. Rekonwalescencja po zabiegu trwa kilka tygodni, a pacjentka powinna przestrzegać zaleceń, takich jak ograniczenie współżycia seksualnego i unikanie czynności zwiększających ryzyko zakażenia, aby zapewnić prawidłowe gojenie.

Przed zabiegiem pacjentka powinna być w pozycji ginekologicznej, a materiał usunięty poddawany jest badaniom cytologicznym oraz histopatologicznym. Zabieg może być wykonywany za pomocą różnych metod, takich jak loop electrosurgical excision procedure (LEEP). Istotne jest, aby pacjentka była odpowiednio przygotowana, na przykład poprzez usunięcie wszelkich ciał obcych z pochwy i spożycie ostatniego posiłku przed zabiegiem nie później niż o godzinie 18.00 poprzedniego dnia.

W trakcie elektrokonizacji możliwe jest wystąpienie krwawienia, dlatego pacjentka powinna donosić o wszelkich dolegliwościach bólowych czy krwawieniu. Po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna oraz dalsza diagnostyka w celu monitorowania stanu zdrowia. Elektrokonizacja szyjki macicy jest ważnym zabiegiem medycznym, który pozwala na usunięcie podejrzanych zmian w obrębie szyjki macicy i jest istotnym elementem w walce z rakiem szyjki macicy.

Poznaj LEEP – Skuteczny zabieg elektrokonizacji szyjki macicy

Zabieg elektrokonizacji szyjki macicy, znany jako LEEP (Loop Electrosurgical Excision Procedure), to skuteczna metoda usuwania nieprawidłowych zmian na szyjce macicy. Wykorzystuje się go w diagnostyce i leczeniu stanów przednowotworowych oraz wczesnych stadiów raka szyjki macicy.

Podczas elektrokonizacji, lekarz wycinający konizacją zmieniony materiał do badania. Poprzedza to kolposkopię, w której specjalna lupa oświetlona jest światłem czczy, pozwalając lekarzowi na dokładne zbadanie obszaru szyjki macicy. Zabieg wykonywany jest za pomocą pętli elektrochirurgicznej, która jest umieszczana na stożkowatym obszarze. Przeprowadza się go zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Po elektrokonizacji zaleca się ograniczenie współżycia seksualnego i irygacji pochwy do momentu zakończenia kolejnej menstruacji. W przypadku znacznych zmian chirurgiczny zabieg może wymagać hospitalizacji. W trakcie pierwszej fazy cyklu menstruacyjnego należy unikać stosowania tamponów i podobnych środków.

Choć elektrokonizacja szyjki macicy jest stosunkowo bezpieczna, pacjentki powinny być świadome możliwego krwawienia, bólu w podbrzuszu i stanu zapalnego po zabiegu. Lekarz może przepisać leki przeciwbólowe lub przeciwzapalne, takie jak kwas acetylosalicylowy. Istnieje również ryzyko uszkodzenia warstwy martwiczej szyjki macicy, dlatego istotne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń medycznych.

Elektrokonizacja to skuteczny sposób wycinania zmian na szyjce macicy, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania i starannego monitorowania stanu pacjentki. Zabieg ten jest często przeprowadzany w specjalistycznych klinikach ginekologicznych, gdzie lekarze posiadają doświadczenie w przeprowadzaniu takich procedur. W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów po zabiegu, takich jak krwawienie czy ból, pacjentki powinny niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w celu odpowiedniego postępowania.

Elektrokonizacja szyjki macicy: Wskazania, powikłania i zalecenia

Elektrokonizacja szyjki macicy to zabieg ginekologiczny, który ma zastosowanie w diagnostyce i leczeniu różnych schorzeń. Polega na usunięciu stożkowatego fragmentu tkanki szyjki macicy, co umożliwia dokładną ocenę zmian patologicznych. Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalistycznego sprzętu medycznego, często pod kontrolą obrazowania. Wskazaniami do elektrokonizacji są nieprawidłowe wyniki cytologii, podejrzenie zmian przednowotworowych lub wczesnego stadium raka szyjki macicy.

Zabieg zaleca się po ostrzyknięciu szyjki macicy miejscowym środkiem znieczulającym. Może być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym, szczególnie jeśli konieczne jest głębsze wycięcie tkanki. Po elektrokonizacji konieczne jest ograniczenie współżycia seksualnego do momentu zakończenia kolejnej miesiączki, aby uniknąć infekcji i zapobiec krwawieniu.

W czasie rekonwalescencji ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza. W ciągu pierwszych tygodni po zabiegu mogą wystąpić niewielkie krwawienia i bóle, co jest naturalnym skutkiem. Osoby poddające się elektrokonizacji powinny unikać dźwigania ciężarów oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Przed zabiegiem istotne jest przygotowanie pacjentki. Na kilka dni przed dniem poprzedzającym badanie, należy unikać stosowania tamponów, leków przeciwbólowych oraz preparatów dopochwowych. Po zabiegu, jeśli wystąpią silne krwawienia, bóle brzucha lub gorączka, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Elektrokonizacja szyjki macicy jest skutecznym narzędziem w diagnostyce i leczeniu schorzeń ginekologicznych. Właściwe przestrzeganie zaleceń przed i po zabiegu oraz regularne kontrole ginekologiczne pozwolą osiągnąć najlepsze rezultaty i minimalizować ryzyko powikłań.

Zabieg LEEP vs. Tradycyjna elektrokonizacja szyjki macicy. Porównanie wskazań i powikłań

Zabieg LEEP oraz tradycyjna elektrokonizacja to dwie metody usuwania nieprawidłowych zmian na szyjce macicy. Konizacja, zwana także elektrokonizacją, to procedura mająca na celu usunięcie patologicznych obszarów. Elektrokonizację szyjki macicy wykonuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu, często w znieczuleniu miejscowym. Polega na delikatnym wycięciu zmienionego obszaru w kształcie stożka. Procedurę tę można przeprowadzić na fotelu ginekologicznym.

Tradycyjna elektrokonizacja

W przypadku tradycyjnej konizacji, wykonuje się nacięcie wzdłuż szyjki macicy, co pozwala na usunięcie zmiany. Procedura ta może wymagać krótkiej hospitalizacji i rekonwalescencji przez kilka tygodni. Zabieg LEEP, czyli “Loop Electrosurgical Excision Procedure”, polega na usunięciu zmiany za pomocą pętli drucianej podczas przepływu prądu. Jest bardziej precyzyjny i krótszy od tradycyjnej elektrokonizacji, jednak może prowadzić do ryzyka uszkodzenia zdrowych tkanek.

Podczas wyboru między tymi dwoma procedurami, należy wziąć pod uwagę wskazania medyczne oraz ewentualne powikłania. Elektrokonizacja szyjki macicy, zarówno tradycyjna, jak i LEEP, może prowadzić do pewnych komplikacji, takich jak krwawienie czy infekcje. Czas rekonwalescencji również różni się w zależności od wybranej metody. W przypadku zabiegu LEEP, pacjentki często wracają do normalnych aktywności szybciej niż po tradycyjnej konizacji.

Wybór między LEEP a tradycyjną elektrokonizacją zależy od indywidualnych wskazań lekarskich oraz preferencji pacjentki. Oba zabiegi mają swoje zalety i ograniczenia, dlatego istotne jest skonsultowanie się z lekarzem przed podjęciem decyzji.

Wykonanie zabiegu elektrokonizacji szyjki macicy: Kryteria, pobrać i zalecenia

Wykonanie zabiegu elektrokonizacji szyjki macicy to procedura medyczna mająca na celu usunięcie nieprawidłowych zmian na szyjce macicy. Zazwyczaj przeprowadza się ją w znieczuleniu, aby zapewnić komfort pacjentce i umożliwić lekarzom skupienie się na precyzyjnym wykonaniu procedury.

Zobacz nasz wpis o: Pielęgnacja skóry dojrzałej – na co warto się zdecydować?

Kryteria wyboru pacjentek do elektrokonizacji opierają się na wynikach badań cytologicznych i histopatologicznych. Jeśli istnieją podejrzenia lub potwierdzone nieprawidłowości, wówczas wdraża się ten zabieg. Przygotowanie do elektrokonizacji obejmuje zazwyczaj wstrzymanie stosowania leków wpływających na krzepliwość krwi, co minimalizuje ryzyko krwawienia w trakcie procedury.

Po zabiegu pobrane są tkanki do badania histopatologicznego, aby ocenić charakter zmiany i wykluczyć obecność ewentualnych poważnych schorzeń.

Po elektrokonizacji pacjentka może odczuwać niewielkie krwawienia przez kilka tygodni. W tym czasie należy przestrzegać zaleceń lekarza, unikać forsownego wysiłku fizycznego oraz stosować się do wytycznych dotyczących higieny intymnej. Regularne kontrole po zabiegu są istotne, aby monitorować proces gojenia i wykluczyć ewentualne powikłania.

Wnioskiem jest to, że elektrokonizacja szyjki macicy jest skutecznym zabiegiem diagnostycznym i terapeutycznym. Jej przeprowadzenie opiera się na ściśle określonych kryteriach, a proces gojenia i powrót do pełnej aktywności wymaga czasu i ostrożności. Pacjentki powinny dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza i regularnie uczestniczyć w planowanych badaniach kontrolnych w kolejnych tygodniach po zabiegu.

Odzyskaj pewność siebie dzięki plastyce ud – Korekcja i piękno twoich nóg

Odzyskaj pewność siebie dzięki plastyce ud – Korekcja i piękno twoich nóg

Przygotowanie do operacji plastyki ud, zwanej także liftingiem ud, to kluczowy proces zarówno dla pacjenta, jak i chirurga estetycznego. Zabieg ten ma na celu usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy ud, aby nadać im bardziej kształtny wygląd. Przed przystąpieniem do operacji pacjent przechodzi badania pod nadzorem specjalisty, w tym EKG i inne testy, aby wykluczyć ryzyko powikłań. Zabieg zazwyczaj wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym przez doświadczonego chirurga plastycznego.

Przygotowanie do zabiegu liftingu ud. Kluczowe kroki i rekomendacje

W trakcie operacji chirurg usuwa nadmiar skóry w okolicy ud poprzez nacięcia, a także wykonuje liposukcję, aby usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Po usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu, chirurg łączy skórę ud za pomocą precyzyjnych szwów, minimalizując ryzyko powstawania krwiaków czy infekcji. Po zabiegu pacjent nosi opatrunek uciskowy, aby wspomóc proces gojenia.

Przygotowanie do plastyki ud to także dostosowanie stylu życia. Pacjent powinien rozważyć utratę masy ciała przed zabiegiem, co zmniejsza ryzyko powikłań. Ważne jest też unikanie wahania wagi po operacji. Pobyt w klinice może trwać kilka dni, a następnie pacjent pozostaje pod opieką, śledząc postępy w procesie gojenia.

Przygotowanie do zabiegu liftingu ud

Nie wiesz co będzie dla ciebie najlepsze ? Zapraszamy do konsultacji !

Zabieg plastyki ud to nie tylko korekta wyglądu, ale także dbałość o zdrowie. Przed operacją pacjentowi wykonuje się badania morfologii, grupy krwi, poziomu glukozy i innych wskaźników, aby ocenić ryzyko powikłań. Po operacji regularne kontrole i zalecenia lekarza, w tym dermatologa, pomagają w monitorowaniu gojenia się ran i dostosowywaniu opieki.

Wszystkie te kroki i rekomendacje składają się na kompleksowe przygotowanie do operacji plastyki ud. Przy właściwym przygotowaniu i postępowaniu po operacji, pacjent może cieszyć się atrakcyjnym kształtem ud i poprawionym wyglądem, jednocześnie minimalizując ryzyko powikłań i osiągając trwałe efekty.

Chirurgia plastyczna Ud. Lifting jako skuteczna metoda poprawy wyglądu

Plastyka ud jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest poprawa wyglądu wewnętrznej strony ud. Zabieg ten skupia się na redukcji nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, które mogą gromadzić się w okolicy pachwiny i sprawiać, że skóra staje się wiotka oraz obwisła. Poprzez usunięcie nadmiaru, chirurgia plastyczna ud może przyczynić się do wymodelowania sylwetki.

Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę chirurgii plastycznej. Przed operacją konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia zakres zabiegu oraz wyjaśnia oczekiwania pacjenta. W trakcie plastyki ud, chirurg usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, co pozwala na wymodelowanie ud i nadanie im bardziej estetycznego wyglądu.

Po wykonaniu zabiegu, pacjentom zaleca się noszenie odzieży uciskowej oraz przestrzeganie zaleceń dotyczących pielęgnacji ran. W ciągu 14 dniach po operacji usuwane są szwy. Ważne jest również monitorowanie stanu zdrowia, w tym poziomu elektrolitów i kreatyniny, aby zapewnić prawidłowy proces gojenia.

Plastyka ud ma szczególne znaczenie dla osób, które przeszły proces odchudzania, a ich skóra stała się zwiotczała i zwisająca. Zabieg ten może także pomóc osobom z zaburzeniami krzepliwości krwi, które wymagają specjalnej opieki podczas operacji. Chirurgia plastyczna ud nie tylko poprawia wygląd nogi, ale także może mieć efekt przeciwbólowy, gdyż usuwa nadmiar tkanki, który może przyczyniać się do dolegliwości.

Warto podkreślić, że plastyka ud jest skomplikowanym zabiegiem wymagającym specjalistycznego podejścia. Wybór odpowiedniego specjalisty, regularne badania ogólne moczu i odpowiednie przygotowanie do operacji, w tym odstawienie niektórych leków, są kluczowe dla sukcesu zabiegu. Ostatecznie plastyka ud, mimo że jest operacją, może przyczynić się do poprawy zarówno wyglądu, jak i komfortu życia pacjentów, przynosząc widoczne rezultaty.

Lifting ud: Minimalizowanie blizn i skrócenie okresu rekonwalescencji

Dermatologia odgrywa kluczową rolę w dzisiejszej medycynie estetycznej. Jednym z innowacyjnych zabiegów jest lifting UD, czyli minimalnie inwazyjny sposób na poprawę wyglądu ud. Procedura ta skupia się na redukcji blizn i skróceniu okresu rekonwalescencji.

Poprzez zastosowanie specjalnych technik, lekarz może odsysać nadmiar tkanki tłuszczowej oraz płynów z obszaru ud, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka. Wykonuje się to wzdłuż wewnętrznej części uda, co pozwala uzyskać naturalny efekt bez widocznych blizn. Nawet pacjenci po zabiegach bariatrycznych mogą skorzystać z tego opornego na utratę wyglądu ud obszaru.

Procedura wycięcia skóry jest przeprowadzana przez doświadczonego dermatologa. Po zabiegu pacjenci powinni odstawić wysiłek fizyczny, dzięki czemu nogi szybciej wrócą do pełnej sprawności. Efekty są widoczne już przy normalnym oglądzie części nóg, które poddano operacji.

Nadmiar tłuszczu jest skutecznie usuwany, a skóra nabiera jędrności. Każda operacja jest starannie przemyślana i dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Po zdjęciu szwów, efekty stają się coraz bardziej widoczne, a skóra nabiera pięknego, gładkiego wyglądu. Dzięki temu procedura liftingu UD staje się popularnym wyborem dla tych, którzy pragną minimalizować blizny i skrócić okres rekonwalescencji po zabiegu.

Dbałość o wygląd swojego ciała, zwłaszcza m.in. operowanej okolicy, nie musi oznaczać długiej i bolesnej rekonwalescencji. Dzięki nowoczesnym metodom i zaawansowanej dermatologii, można cieszyć się poprawionym wyglądem ud bez zbędnego stresu i niepokoju.

Zabieg liftingu Ud. Przeciwwskazania i bezpieczeństwo pooperacyjne

Lifting ultradźwiękowy to innowacyjny zabieg kosmetyczny, mający na celu poprawę jędrności i wyglądu skóry. Choć jest stosunkowo bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania oraz aspekty bezpieczeństwa pooperacyjnego, o których warto wiedzieć.

Przeciwwskazania to warunki medyczne, które mogą zwiększyć ryzyko komplikacji w trakcie lub po zabiegu. Należą do nich choroby autoimmunologiczne, aktywna infekcja skórna, trądzik ropowiczy, skłonność do bliznowczenia, choroby serca, ciąża, choroby krwi, a także niektóre leki i terapie. Przed przystąpieniem do zabiegu, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem specjalizującym się w medycynie estetycznej, aby ocenić, czy zabieg jest bezpieczny dla danej osoby.

Zabieg liftingu Ud

Zobacz, w czym możemy ci pomoć – usługi LAguel.

Bezpieczeństwo pooperacyjne odgrywa kluczową rolę w procesie rekonwalescencji. Po zabiegu Ud można odczuwać niewielkie obrzęki, zaczerwienienie czy uczucie napięcia skóry. To normalne i zazwyczaj ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń pooperacyjnych, takich jak unikanie słońca, stosowanie kremów z filtrem UV, a także unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez pewien czas.

Osiągnięcie pełnych efektów zabiegu Ud może zająć kilka tygodni, ponieważ skóra potrzebuje czasu na regenerację i wzmocnienie. W trakcie tego okresu można zauważyć stopniową poprawę jędrności i wygładzenia skóry. Dla utrzymania osiągniętych rezultatów zaleca się regularne zabiegi pielęgnacyjne oraz zdrowy tryb życia.

Zabieg Liftingu Ud może być skutecznym sposobem na poprawę wyglądu skóry, jednak ważne jest, aby mieć na uwadze przeciwwskazania oraz przestrzegać zaleceń pooperacyjnych. Konsultacja z doświadczonym specjalistą oraz odpowiednia pielęgnacja po zabiegu są kluczowe dla osiągnięcia bezpiecznych i satysfakcjonujących rezultatów.

Plastyka Ud. Optymalne zalecenia dla skutecznego liftingu i szybkiej rekonwalescencji

Plastyka ud, czyli chirurgiczny lifting wewnętrznej części ud, staje się coraz popularniejszym zabiegiem w dziedzinie medycyny estetycznej. Optymalne zalecenia przed i po operacji odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu skutecznego liftingu i szybkiej rekonwalescencji.

Przed zabiegiem warto przeprowadzić szczegółową konsultację z doświadczonym chirurgiem plastycznym. Ważne jest, aby omówić oczekiwania oraz możliwości wynikające z operacji. Pozytywne wyniki zależą również od przygotowania pacjenta, w tym zdrowego stylu życia, odpowiedniej diety i unikania palenia oraz nadmiernego spożycia alkoholu.

W trakcie samego zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, modelując wewnętrzną część ud. Istotne jest, aby operacja była przeprowadzana przez doświadczonego specjalistę w odpowiednio wyposażonym szpitalu czy klinice, co wpływa na bezpieczeństwo i ostateczny efekt.

Po operacji pacjent musi przestrzegać zaleceń lekarza, takich jak noszenie odpowiednich opasek uciskowych, dbanie o higienę rany i unikanie zbyt intensywnych ruchów. Zastosowanie się do zaleceń pozwala na szybszą rekonwalescencję i minimalizuje ryzyko powikłań.

Ważnym elementem procesu rekonwalescencji jest umiarkowana aktywność fizyczna. Pacjenci powinni zwracać uwagę na sygnały wysyłane przez organizm i unikać przeciążania operowanego obszaru. Regularne wizyty u lekarza pozwalają monitorować proces gojenia oraz ewentualnie wdrożyć korekty.

Optymalne rezultaty po plastyce ud można osiągnąć, łącząc zabieg z zdrowym stylem życia. Zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna i odpowiednia pielęgnacja skóry pomagają utrzymać efekty przez długotrwały okres. Istotne jest, aby zachować realistyczne oczekiwania co do rezultatów operacji i cieszyć się poprawą wyglądu oraz pewnością siebie.

Podsumowując, plastyka ud może przynieść pozytywne efekty estetyczne, ale wymaga starannej konsultacji z lekarzem oraz skrupulatnego przestrzegania zaleceń przed i po operacji. Dbałość o zdrowie i zgodność z zaleceniami to klucz do osiągnięcia skutecznego liftingu ud i szybkiej rekonwalescencji.

 

Zaffiro 3w1 w pytaniach i odpowiedziach

Zaffiro 3w1 w pytaniach i odpowiedziach

Zaffiro 3w1 to stosunkowo nowy zabieg w ofercie kliniki La Guèl, ale już zdążył sobie zyskać oddane i całkiem spore grono wielbicielek. Nic dziwnego. Pomaga on odzyskać zdrowy blask skóry i młodzieńczą świeżość, a jest przy tym bezinwazyjny, bezbolesny i naprawdę bezpieczny. Pora dowiedzieć się nieco więcej na jego temat.

Czym jest Zaffiro 3w1?

Zaffiro 3w1 to jeden z najnowszych zabiegów w portfolio marki Neauvia. Wykonuje się go z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia do nieinwazyjnego i bezbolesnego termoliftingu. W swojej najbardziej nowoczesnej wersji – którą praktykujemy w klinice – La Guèl łączy on dwie zaawansowane technologie: podczerwień (INFRARED) oraz peeling wodny (SMARTHYDRO). Celem zabiegu jest zapewnienie zmęczonej, poszarzałej cerze, z widocznymi oznakami starzenia się, natychmiastowego efektu odmłodzenia i rozświetlenia.

Jak przebiega zabieg?

Do przeprowadzenia zabiegu Zaffiro 3w1 wykorzystuje się specjalną głowice, której zadaniem jest jednolite i stopniowe rozgrzewanie głębokich warstw skóry. To w efekcie ma doprowadzić do skracania włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za napięcie i jędrność skóry. Dodatkowo promieniowanie podczerwone stymulują fibroplasty, czyli komórki skóry właściwej, do produkcji nowych, zdrowych włókien. Zaffiro 3w1 może być przeprowadzany nie tylko na skórze twarzy, ale też niemal całego ciała. Efekt napięcia i uniesienia jest widoczny od razu i utrzymuje się długo. Termolifting Zaffiro jest bezinwazyjny, bezbolesny i nie niesie ze sobą konieczności przechodzenia jakiejkolwiek rekonwalescencji.

Czym jest Waterpeeling Zaffiro?

Uzupełnieniem Termoliftingu Zaffiro jest Waterpeeling Zaffiro, czyli bezinwazyjna i bezbolesna metoda złuszczania obumarłych komórek naskórka. W połączeniu z termoliftingiem, zapewnia on jeszcze lepsze efekty całego zabiegu, bo świetnie oczyszcza i pobudza skórę. Intensywny strumień wody wzbogaconej o specjalnie dobrane składniki aktywne nie tylko dogłębnie oczyszcza, ale też doskonale nawilża, odświeża i wygładza skórę.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu Zaffiro 3w1?

Zabieg Zaffiro 3w1 jest bardzo uniwersalny, ponieważ zapewnia szerokie spektrum działania i może być stosowany zarówno na twarz, jak i ciało. Rekomendowany jest w szczególności osobom, które zmagają się z takimi problemami, jak: utrata jędrności skóry twarzy, szyi, i dekoltu, będąca następstwem starzenia się lub znaczącej utraty wagi; utrata owalu twarzy. Poza tym: wiotkość skóry na brzuchu; poszarzała, zmęczona, wymagająca głębokiego nawilżenia cera; utrata jędrności skóry na ciele, w szczególności w obszarze ud, ramion, brzucha i nad kolanami. Przed każdym zabiegiem wykonywanym w klinice La Guèl przeprowadzamy z pacjentami szerokie konsultacje, podczas których zbierany jest szczegółowy wywiad medyczny. Ma to na celu wyeliminowanie wszystkich zagrożeń i zdiagnozowanie wszystkich przeciwwskazań. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów.

Piękna sylwetka – jak wspomóc ją w La Guèl?

Piękna sylwetka – jak wspomóc ją w La Guèl?

Praca nad atrakcyjną sylwetką to zajęcie wymagające determinacji i cierpliwości. Efekty są nierzadko widoczne po miesiącach treningów i diety, ale zdarza się, że nie wszystkie miejsca na ciele da się wymodelować w sposób całkowicie satysfakcjonujący. Wtedy z pomocą przyjść może oferta profesjonalnych zabiegów z zakresu kosmetologii. W La Guèl wiemy, co zrobić, by pozbyć się niechcianych centymetrów i ujędrnić skórę w najbardziej problematycznych obszarach.

LPG endermologie® Alliance

Jednym z zabiegów, które przynoszą najlepsze efekty w walce o atrakcyjną smukłą sylwetkę, jest LPG endermologie® Alliance. W największym skrócie, procedura polega na intensywnej stymulacji tkanek przy zachowaniu najwyższego komfortu zabiegowego, a jej rezultatami są: redukcja miejscowo zlokalizowanej i opornej tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu, ujędrnienie skóry dzięki stymulacji produkcji naturalnego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Zabieg rekomendowany jest w szczególności osobom zmagającym się z takimi problemami, jak utrata jędrności skóry, cellulit, widoczne oznaki starzenia, niezadowolenie z sylwetki, obrzęki, blizny, poparzenia, zastoje, ale tez bóle mięśni i stawów. Oprócz wspomnianych już wcześniej efektów, po poddaniu się zabiegowi można liczyć także na takie korzyści, jak rozluźnienie napiętych mięśni, eliminacja toksyn z organizmu oraz poprawa krążenia krwi i limfy.

Storz Medical D-Actor®

Niełatwo o frustrację, jeśli sumienne i systematyczne treningi oraz restrykcyjna dieta nie wystarczają, by wypracować sylwetkę marzeń. Niestety tak się zdarza, ale nie oznacza to, że nic się nie da zaradzić na taki problem. Storz Medical D-Actor® to rewolucyjny zabieg rodem ze Szwajcarii, dzięki któremu można szybko i bezinwazyjnie zredukować tkankę tłuszczową oraz wygładzić uporczywy cellulit. Poddając się tej procedurze, można liczyć także na poprawę jędrności ciała oraz przedrenowanie zastojów limfatycznych. Co ważne, efekty widoczne są już po 1 zabiegu!

HydraFacial®

Trzeba pamiętać, że aby zapewnić sobie atrakcyjny wygląd, trzeba zadbać zarówno o ciało, jak i o twarz. Nawet najpiękniejsza, najlepiej wymodelowana, zgrabna sylwetka nie wystarczy, jeśli nie będzie „szła w parze” z wypoczętą, dobrze nawilżoną i świeżą cerą. Mamy niezawodny sposób na to, by nawet zmęczonej skórze przywrócić młodzieńczy blask. Naszym sekretem jest zabieg HydraFacial®. Polega on na głębokim oczyszczeniu i efektywnym, długotrwałym nawilżeniu, a efekt ten uzyskuje się dzięki metodzie hydrodermabrazji i wtłoczeniu w skórę opatentowanego koktajlu, bogatego w mnóstwo dobroczynnych substancji. Dzięki zabiegowi można pożegnać się wągrami, niewielkimi przebarwieniami i nierównym kolorytem. Jest on bezpieczny nawet dla bardzo delikatnej skóry.

Zdrowa dieta i aktywność

Zabiegi z zakresu kosmetologii mogą zapewnić naprawdę oszałamiające rezultaty, jednak nie utrzymają się one zbyt długo, jeśli nie będziemy dbać o zdrową dietę, odpowiednie nawodnienie organizmu i systematyczną aktywność fizyczną. Tylko połączenie tych wszystkich elementów da długotrwałe i zadowalające wyniki.

Voucher od La Guèl – podaruj go na święta

Voucher od La Guèl – podaruj go na święta

Zawsze, kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania najlepszych prezentów dla swoich bliskich. To ważne, aby podarunek był oznaką naszej czułości i troski o ich dobro i wspaniałe samopoczucie, a o to można wspaniale zadbać poddając się różnorodnym zabiegom w klinice La Guèl.

Podaruj komuś bliskiemu czas dla siebie

Najwspanialszym prezentem, który możemy ofiarować bliskim osobom jest czas. Może być to czas spędzony wspólnie, ale może też być to czas tylko dla siebie, o którym marzy na przykład wiele młodych mam, które na co dzień mają tyle obowiązków, że o pielęgnacji swojego dobrostanu zwyczajnie zapominają, albo nie maja na to czasu bądź siły. Wspaniałym prezentem dla nich może być voucher na zabiegi w klinice La Guèl. Można wykupić konkretny zabieg, albo pozostawić wybór osobie obdarowywanej. Vouchery mają różne wartości – od 500 zł do 6000 zł, ale oczywiście istnieje możliwość stworzenia indywidualnych, personalizowanych pakietów.

Dlaczego warto wybrać naszą klinikę?

Jeśli chce się zapewnić bliskiej osobie wspaniały czas, wypełniony relaksem, pełnym odprężeniem i przyjazną, komfortową atmosferą, to voucher na zabiegi w La Guèl jest doskonałym pomysłem. Bardzo zależy nam na tym, by każda osoba, która przestąpi progi naszej kliniki, od razu poczuła się ta mile widziana i oczekiwana. Piękne wnętrza, starannie przygotowane poczekalnie, szereg udogodnień dla osób korzystających z zabiegów oraz dyskretna, prywatna atmosfera – mamy nadzieję, że dbałość o te elementy sprawi, że każdy będzie czuł się u nas dobrze. Oprócz całej „otoczki”, najważniejsze jest jednak to, że oferujemy w pełni profesjonalne, skuteczne zabiegi i zawsze potrafimy dobrać najbardziej odpowiednią procedurę do każdego rodzaju problemów i niedoskonałości. Cieszymy się dużym zaufaniem, a pozytywnych opinii na temat naszych usług przybywa z każdym dniem.

Prezent na ostatnią chwilę

Nierzadko jest tak, że zakupy prezentów choinkowych odkładamy niemal na ostatnią chwilę. Często to po prostu wynik braku czasu, a czasem – skłonności do podejmowania spontanicznych decyzji. Aby te wybory „last minute” nie były chybionymi prezentami, warto wybierać takie propozycje, które dają duże szanse na to, że przypadną do gustu obdarowywanej osobie. A któż nie chciałby spędzić miło dnia w ekskluzywnej klinice, gdzie zaopiekują się nami doświadczeni profesjonaliści i pomogą nam pozbyć się problemów urodowych, z którymi zmagaliśmy się od dawna?

Jak zamówić voucher?

Sposoby na wykupienie vouchera w naszej klinice są co najmniej trzy. Najprostszym i najszybszym jest zamówienie go w naszym sklepie internetowym. Zachęcamy też do osobistej wizyty w naszej siedzibie. Będzie okazja, by od razu rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące poszczególnych zabiegów i uzyskać profesjonalne doradztwo. Można także do nas zadzwonić i złożyć zamówienie drogą telefoniczną.
Zachęcamy wszystkich niezdecydowanych do rozważenia oferty kupna vouchera do La Guel pod choinkę. To naprawdę świetny pomysł na prezent i gwarancja zadowolenia osoby obdarowywanej.

Konsultacja w Klinice Medycyny Estetycznej – dlaczego jest tak istotna?

Konsultacja w Klinice Medycyny Estetycznej – dlaczego jest tak istotna?

Choć współczesna medycyna estetyczna dąży do tego, aby wykonywane w jej ramach zabiegi były jak najmniej inwazyjne i niosły ze sobą możliwie najmniejsze ryzyko powikłań, to nadal część procedur jest nim obarczona. W żadnej profesjonalnej i renomowanej klinice medycyny estetycznej lekarz nie podejmie się przeprowadzenia jakiegokolwiek zabiegu bez przeprowadzenia odpowiednio szczegółowego wywiadu medycznego oraz konsultacji.

Jak przebiega konsultacja w zakresie medycyny estetycznej?

Podczas takiego spotkania lekarz i pacjent mają przede wszystkim okazję się poznać. Z punktu widzenia osoby, która ma poddać się nierzadko trudnemu i skomplikowanemu zabiegowi, jest to ważne, bo pozwala oswoić strach i zbudować poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Lekarz podczas konsultacji poznaje oczekiwania i potrzeby pacjenta i ocenia na podstawie swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia, czy zastosowanie danej terapii w tym konkretnym przypadku jest w ogóle zasadne. Lekarz podczas konsultacji dokładnie ogląda problematyczne miejsca na ciele i określa przyczynę ich powstania a także diagnozuje ewentualne dodatkowe problemy estetyczne. Jego rolą jest opowiedzieć o przebiegu planowanej procedury w sposób możliwie najbardziej szczegółowy, ale też zrozumiały dla pacjenta.

Czego można się spodziewać po konsultacji w klinice medycyny estetycznej?

Nierzadko jest tak, że pacjentki i pacjenci zgłaszający się do kliniki medycyny estetycznej nie do końca wiedzą, jak mogą się uporać z problemem, który ich trapi. Oczywiście dotyczy to bardziej skomplikowanych dolegliwości, niż niechciane owłosienie czy drobne niedoskonałości skóry. W sytuacjach, kiedy choroba lub problemy estetyczne skóry są poważne, to od lekarza należy oczekiwać, że zaproponuje najbardziej skuteczną terapię i opowie o wszystkich możliwościach, z jakich można skorzystać. Dobry lekarz zawsze doradzi to, co najlepsze dla zdrowia i urody. Z pewnością nie zgodzi się na przeprowadzenie procedur, które albo nie są w ogóle konieczne, albo mogłyby negatywnie wpłynąć na wygląd.

Kto powinien przeprowadzać konsultacje z zakresu medycyny estetycznej?

Odpowiedź jest prosta – wyłącznie lekarz. Jedynie osoby z wykształceniem medycznym mają odpowiednią wiedzę i kompetencje, by móc nie tylko decydować o tym, czy dany zabieg może być przeprowadzony, ale też taką procedurę wykonać. Jak ognia należy wystrzegać się gabinetów, w których zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są wykonywane przez osoby, które nie są lekarzami, a przeszły jedynie kierunkowe szkolenia. Tacy „specjaliści” prawdopodobnie nie byliby w stanie odpowiednio zareagować, gdyby podczas wykonywania zabiegu doszło do jakichś nieprawidłowości. W La Guel pracują wyłącznie doświadczeni lekarze, cieszący się doskonałą renomą posiadający zawsze aktualną wiedzę.

Jak przygotować się do konsultacji?

Konsultacje w klinice medycyny estetycznej stanowią najlepszą okazję, by rozwiać wszelkie swoje wątpliwości przed planowanym zabiegiem. Najlepiej jest zawczasu przygotować sobie listę wszystkich nurtujących nas kwestii, by podczas spotkania o niczym ważnym dla nas nie zapomnieć.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping