Zaznacz stronę

Niwelowanie drugiego podbródka

ZABIEGI NIWELUJĄCE DRUGI PODBRÓDEK

Drugi podbródek – co z tym zrobić?

Efekt drugiego podbródka spotyka wiele kobiet. Pojawienie się drugiego podbródka nie zawsze świadczy o otyłości czy nadwadze. Drugi podbródek to często pozostałość po wyraźnej utracie masy ciała mimo treningów i zbilansowanego żywienia. Czynników przez, które może pojawić się drugi podbródek jest kilka.

 

Nadmiar tkanki w okolicy podbródka

Podwójny podbródek jest nadmiarem tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicy żuchwy. Jego pojawienie się powoduje zanik konturu twarzy i sprawia, że owal twarzy wydaje się pełniejszy.

 

Zabiegi na usunięcie podwójnego podbródka

Jeśli borykasz się z problem podwójnego podbródka, Twoja skóra szyi jest wiotka i wymaga zabiegu pielęgnacyjnego. Jesteśmy gotowi pomóc Ci pozbyć się niechcianego problemu drugiego podbródka I zadbać o naturalny kształt Twojej twarzy.

 

Jakie są inne sposoby na zlikwidowanie drugiego podbródka?

Występowanie drugiego podbródka zazwyczaj związane jest z dodatkową tkanką tłuszczowa w okolicy brody. Jeśli chcemy skutecznie zredukować tłuszcz warto poddać się serii zabiegów usuwania drugiego podbródka wtedy mamy pewność, że tkanka tłuszczowa zostaje usunięta.

liposukcja drugiego podbródka la guel warszawa

Jednak są mniej inwazyjne metody, które możesz praktykować samodzielnie:

 • Wzmacnianie mięśni szyi oraz dolnych partii twarzy mogą mieć istotne znaczenie w zachowaniu naturalnego owalu twarzy i zapobieganiu opadania podbródka.

 

 • Masaż szyi i masaż twarzy- masaż szyi wykonujemy zawsze rano i wieczorem podczas codziennej pielęgnacji. Pomoże to w ujędrnieniu skóry twarzy i skóry szyi. Czym wykonywać masaż twarzy? Doskonałym rozwiązaniem są nasze dłonie, poprzez wykonywanie kolistych ruchów od szyi w górę jesteśmy w stanie uelastycznić skórę twarzy.

 

Jakie są przyczyny powstawania drugiego podbródka?

Za jego pojawienie może odpowiadać kilka czynników, ale główną przyczyną drugiego podbródka jest:

 • nieodpowiednia pielęgnacja – jeśli w naszych codziennych rytuałach nie znajdziemy czasu na stosowanie kompletnej pielęgnacji to może wystąpić u nas efekt drugiego podbródka. Brak stosowania odpowiednich kremów czy ser pielęgnacyjnych przy dłuższym zaniedbaniu doprowadzi do utraty jędrności skóry twarzy i okolic podbródka.
 • duża retencja wody w organizmie
 • wadliwa postawa- kiedy często głowa jest wciśnięta w ramiona mogą zaniknąć mięśnie szyi
 • uwarunkowania genetyczne
 • nadmiar tkanki tłuszczowej
 • dysfunkcja tarczycy

 

Usuwanie drugiego podbródka- skuteczne metody

Chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka. Skorzystaj z zabiegów medycyny estetycznej, dzięki którym Twój owal twarzy nabierze wymarzonego kształtu.

 

Likwidacja drugiego podbródka z pomocą medycyny estetycznej

Obecnie medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych rozwiązań, które są pomocne w korygowaniu mankamentów w naszym wyglądzie. By uzyskać spektakularne rezultaty i cieszyć się nowym kształtem twarzy warto skorzystać z zabiegu, który umożliwi naturalny i młodzieńczy wygląd.

Całkowita likwidacja drugiego podbródka możliwa jest poprzez zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej.

By trwale zlikwidować drugi podbródek zaleca się zabiegi takie jak:

Niechciany podbródek – jak się pozbyć tego problemu?

 

Wykonaj redukcję drugiego podbródka – skuteczna lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg liftingujący podbródek. Dlaczego warto skorzystać z zabiegu liposukcji podbródka?

Efekty zabiegu liposukcji podbródka mogą być całkiem satysfakcjonujące dla kobiet, które pragną:

 • wysmuklić szyję
 • zwiększyć jędrność skóry twarzy
 • odżywić skórę twarzy
 • nawilżyć skórę

 

Zabieg lipolizy przebiega pod kontrolą lekarza medycyny estetycznej. Na konsultacjach ustalane są ewentualne szczegóły i wykluczenie przeciwskazań do wykonania zabiegu. By zlikwidować drugi podbródek stosuje się wstrzykiwanie specjalnego preparatu. Na skutek, którego dochodzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych.

Pomaga to zlikwidować efekt drugiego podbródka. Nie jest to zabieg mocno inwazyjny, jeśli prawidłowo zostanie przeprowadzona liposukcja podbródka unikniemy ewentualnego stanu zapalnego w miejscu iniekcji.

Jeśli chcesz trwale pozbyć się uporczywej tkanki podskórnej w okolicy podbródka należy wykonać redukcję tkanki tłuszczowej poprzez poddanie się liposukcji podbródka.

W przypadku drugiego podbródka gdy zdecydujemy się na zabieg liposukcji, doskonałym uzupełnieniem zabiegów medycyny estetycznej są masaże twarzy i szyi, dzięki którym efekty zabiegu będą jeszcze bardziej widoczne.

 

Podwójny podbródek

Pojawienie się na szyi drugiego podbródka jest bezpośrednio związane z utratą elastyczności skóry twarzy i skóry szyi. Jeśli chcesz trwale zlikwidować podwójny podbródek skorzystaj z oferty, którą oferuje Ci nasza klinika medycyny estetycznej Warszawa.

klinika lageul warszawa

Przed dokonaniem zabiegu zachęcamy do zasięgnięcie osobistej porady na wstępnych konsultacjach w celu uzyskania większej ilości informacji.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping