Aktualności

Pękające naczynka – skąd się biorą i jak je eliminować?

Pękające naczynka to problem natury estetycznej, który może wystąpić na każdym obszarze naszego ciała. Dowiedz się, jakie są przyczyny tej dolegliwości, w jaki sposób przeciwdziałać pękaniu naczynek oraz jakie działania podejmować w przypadku ich wystąpienia.

Pękające naczynka – przyczyny powstawania

Pękające naczynka to naczynia włosowate zlokalizowane pod skórą, które na skutek rozmaitych czynników ulegają rozszerzeniu i zaczynają być widoczne przez skórę. To problem dotykający zarówno kobiet, jak i mężczyzn, i to bez względu na wiek.

Choć wskazuje się, że pękające naczynka częściej pojawiają się u kobiet z jasną karnacją oraz posiadaczek cery naczynkowej, która jest cienka, delikatna, wrażliwa i charakterystyczne jest dla niej to, że naczynia krwionośne są mało elastyczne i położone płytko pod skórą, co zwiększa widoczność naczynek.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na https://www.laguel.pl/zabiegi

Wśród przyczyn pękających naczynek wymienia się:

  • Uwarunkowania genetyczne – u niektórych osób naczynia włosowate przebiegają bardzo płytko pod skórą, dlatego są bardziej widoczne.
  • Temperaturę – naczynka mogą pękać na skutek narażenia skóry na bardzo niskie bądź bardzo wysokie temperatury.
  • Promieniowanie słoneczne – wystawianie niezabezpieczonej kremem z filtrem skóry na ekspozycję słoneczną może skutkować pojawieniem się popękanych naczynek.
  • Dietę – niektóre składniki diety, jak gorące napoje i potrawy, ostre przyprawy, a także spożywanie alkoholu i palenie papierosów może powodować pękanie naczynek.
  • Ekspozycję na czynniki środowiskowe – zanieczyszczenia środowiskowe czy chemikalia mogą działać drażniąco i niszcząco na skórę, przyczyniając się do pękania naczynek.
  • Niektóre choroby – a wśród nich cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia hormonalne, które są częstą przyczyną pękających naczynek u kobiet. W tym ostatnim przypadku wszystkiemu winne są estrogeny, czyli hormony żeńskie, które wykazują działanie rozluźniające na mięśnie i kontrolują szerokość naczyń krwionośnych.
  • Okres ciąży – u kobiet w ciąży dochodzi do zmiany poziomu hormonów oraz zwiększa się ilość krwi w organizmie, w efekcie czego żyły ulegają powiększeniu, a naczynka zaczynają pękać.

 

Pękające naczynka – w jaki sposób im zapobiegać?

W przypadku pojawienia się pajączków na skórze należy podjąć działania mające na celu zapobieżenie pogłębianiu się zmian w obrębie naczyń krwionośnych. Jak sobie radzić z tym problemem?

Przede wszystkim zaleca się dostarczanie skórze od zewnątrz i od wewnątrz cennych substancji odżywczych wykazujących pozytywny wpływ na kondycję naczyń włosowatych pod skórą. Wśród nich należy wymienić witaminę C, która uszczelnia naczynia krwionośne oraz uczestniczy w procesie produkcji kolagenu, czyli składnika odpowiadającego m.in. za grubość i elastyczność naczynek, a także witaminę K, rutynę, wyciąg z arniki górskiej, kasztanowca, kwiatów mirtu czy ekstrakt z miłorzębu japońskiego.

Potrzebujesz zregenerować swoją skórę twarzy? Zapraszamy na rewolucyjne japońskie zabiegi Forlle’d.

Aplikowanie na skórę kremów czy serum z wyżej wymienionymi składnikami jest ważne, niemniej jednak należy też pamiętać, że dużą rolę w ograniczeniu pękania naczynek odgrywa unikanie czynników pogłębiających ten problem. Dlatego oprócz rezygnacji z ostrych potraw i alkoholu, każdorazowo przed wystawieniem skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych należy zaaplikować krem z wysokim filtrem ochronnym, a w mroźne dni – tłusty, bogato odżywczy kosmetyk pielęgnacyjny. Zaleca się również całkowite zrezygnowanie z korzystania z sauny i solarium.

Skuteczne zabiegi medycyny estetycznej na pękające naczynka

Na pomoc w walce z pękającymi naczynkami przychodzi także medycyna estetyczna i zabiegi przez nią oferowane. To elektrokoagulacja polegająca na uszkadzaniu skóry przy pomocy prądu o wysokiej częstotliwości, w efekcie czego naczynka ulegają skurczeniu oraz zabieg laserem Medika, który do zamykania naczyń wykorzystuje wiązkę światła o długości 810 nm.

To wysoce bezpieczna, a zarazem skuteczna długość fali wykorzystywana do przeprowadzania tego typu zabiegów, która charakteryzuje się wysokim poziomem pochłaniania przez hemoglobinę, czyli przez barwnik krwi. W efekcie dochodzi do przekształcenia energii świetlnej w cieplną i uszkodzenia chorego naczynia, które wskutek dalszych przemian ulega zwłóknieniu i samoistnie ustępuje.

Zapraszamy Cię do naszej warszawskiej Kliniki Medycyny Estetycznej na zabiegi na pękające naczynka, które pozwolą Ci na nowo cieszyć się piękną, zdrową i gładką skórą bez niedoskonałości.

La Guèl Clinic & SPA

Recent Posts

Szczypiące Oczy. Objawy, przyczyny, i skuteczne sposoby leczenia pieczenia

Objawy pieczenia i szczypania oczu to częsta dolegliwość, zaliczająca się do objawów suchego oka. Suchość…

5 miesięcy ago

Wyciskanie pryszczy a trądzik neuropatyczny. Konsekwencje, skutki

Wyciskanie pryszczy, czyli usuwanie zaskórników i krost, może powstawać jako nawyk kompulsywny lub objaw problemów…

5 miesięcy ago

Duże piersi. Zrozumienie przyczyn i opcje zmniejszenia dużego biustu

Zbyt duże piersi mogą prowadzić do różnych dolegliwości, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Duży rozmiar…

5 miesięcy ago

Trądzik na plecach – Przyczyny i sposoby na pielęgnację

Pielęgnacja skóry pleców to istotny element dbania o estetykę i zdrowie. Problemy hormonalne często powodują…

5 miesięcy ago

Przyczyny i leczenie Bruksizmu: Specjalista odkrywa sposoby na zgrzytanie zębami

Bruksizm to schorzenie polegające na nieświadomym zaciskaniu zębów i zgrzytaniu, głównie w trakcie snu. Objawy…

6 miesięcy ago

Skuteczne leczenie kaszaka: Jak usunąć kaszaka i jakie przyczyny powstawania

Kaszak to stan zapalny, najczęściej wywołany zaczopowaniem ujścia mieszka włosowego lub gruczołu łojowego. Powstawanie kaszaków…

6 miesięcy ago