Zaznacz stronę

YELLOW PEEL

Zabieg Yellow Peel w LA GUÈL Warszawa dedykowany jest dla osób, które dążą do usunięcia oznak upływającego czasu na twarzy, zmagają się z melasmą. Dodatkowo do przeprowadzenia peelingu Yellow Peel zachęcamy osoby, które dostrzegają, że skóra straciła swój blask, stała się szara i matowa. Po zabiegu skóra odzyskuje swoją utraconą jędrność.

Czym jest Yellow Peel?

Yellow Peel jest jednym z peelingów złożonych. Cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jego ogromną zaletą jest niska agresywność, choć efekty zabiegu Yellow Peel są zachwycające. Zdolność Yellow Peel do oddziaływania na różne poziomy naskórka sprawia, że posiada on bardzo różnorodne i szerokie zastosowanie.

Aktywnymi składnikami Yellow Peel są kwas retinowy i Witamina C, które pobudzają skórę do produkcji kolagenu, glikozamin i elastyny, co pozwala poprawić sprężystość i jędrność skóry. Składnikami peelingu Yellow Peel są także: kwas fitowy, kwas kojowy, kwas azelainowy.

Czym jest Yellow Peel?Spraw swojej cerze terapię antyoksydacyjną ZABIEG PRO XN!

Odpowiedzialne są za usuwanie przebarwień i jednocześnie uniemożliwiają powstawanie kolejnych ze względu na uregulowanie procesów syntezy melaniny.

 

Wskazania do peelingu Yellow Peel

Zabieg Yellow Peel opiera się na wykorzystywaniu preparatów posiadających zróżnicowane działanie, co umożliwia uzyskanie znakomitych efektów.

Kuracja Yellow Peel polecana jest w szczególności dla osób które posiadają:

  • powierzchowne przebarwienia skóry,
  • przebarwienia soczewicowate,
  • płytkie i średniogłębokie zmarszczki,
  • zmiany potrądzikowe (blizny, ubytki w skórze pacjenta, przebarwienia pozapalne)

La guel warszawa - Wskazania do peelingu Yellow PeelPiękne i wymodelowane ciało dzięki Zabiegowi Lipo Laser PRO!

Ponadto dzięki zabiegowi Yellow Peel można cofnąć tzw. proces fotostarzenia skóry pacjenta, czyli konsekwencji nadmiernej ekspozycji na słońce. Działanie Yellow Peel przeznaczone jest dla osób, które dostrzegają u siebie wiotkość skóry.

Możliwe jest również zastosowanie Yellow Peel w celu poprawy stanu delikatnej skóry pacjenta wokół oczu.

 

Jak przygotować skórę do zabiegu Yellow Peel?

Skóra powinna być przygotowywana do zabiegu Yellow Peel z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej rozpocząć przygotowania z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Przed zabiegiem Yellow Peel nakładamy raz lub dwa razy dziennie preparaty zawierające kwasy glikolowe posiadające niewielkie stężenie (6-15%) naprzemiennie z innymi substancjami. Dzięki temu gruczoły łojotokowe skóry, odpowiedzialne za natłuszczanie, ulegają normalizacji.

zabiegi w clinic & spa La Guèl Warszawa

Yellow Peel daje mnóstwo możliwości, jednak mogą po nim wystąpić skutki niepożądane. Jednym z nich jest opryszczka, która może rozsiać się po całej twarzy i szczególnie dotyka kobiet po 50 roku życia. Rekomendowane jest, aby w dniu zabiegu Yellow Peel lub nawet dzień wcześniej, pacjent przyjął acyklowir, czyli środek przeciwko wirusowi opryszczki.

Co najmniej 3 dni przed zabiegiem Yellow Peel należy zaprzestać depilowania skóry, która będzie poddawana zabiegowi. Równolegle warto także unikać wszystkich substancji podrażniających skórę.

 

Jak przebiega zabieg Yellow Peel?

Przebieg zabiegu Yellow Peel zdecydowanie odbiega od sposobu przeprowadzania innych peelingów medycznych.

Pierwszym etapem jest prepeeling, czyli proces podczas którego na skórę nakładany jest 20% kwas ⍺-hydroksylowy (AHA). Pozostawiany jest na 5 minut, następnie jest bardzo dokładnie zmywany, a skóra zostaje osuszona. Dzięki temu można złuszczyć naskórek i zwiększyć podatność skóry pacjenta na działanie innych substancji wykorzystywanych w dalszych etapach.

W kolejnym etapie wykonywany jest peeling powierzchniowy. Przeprowadzany jest za pomocą żelu złożonego z 40% kwasu glikolowego i 10% kwasu salicylowego. Alternatywnie można także zastosować maseczkę lub żel glikolowy posiadający stężenie 25%.

clinic & spa La Guèl WarszawaSprawdź, jakie mamy dla Ciebie oferty miesiąca https://www.laguel.pl/oferty-miesiaca

Po tym etapie specjalista przechodzi do nałożenia na skórę preparatu Yellow Peel. Jest on pozostawiony na skórze pacjenta przez. ok. godzinę. Zmywany jest za pomocą neutralnego mydła. Następnie ponownie aplikowany jest Yellow Peel, ponownie na godzinę. Ilość powtórzeń nakładania preparatu uzależniona jest od rodzaju schorzenia. Decyzję o tym podejmuje specjalista.

W niektórych przypadkach może okazać się konieczne pozostawienie preparatu na noc. W przypadku przebarwień wystarczające mogą się okazać maksymalnie 4 cykle. W przypadku konieczności przeprowadzenia peelingu Yellow Peel konieczne może się okazać nałożenie aż 8 warstw.

Przez kolejnych 24 godzin dostrzegalne jest napięcie skóry i lekkie podrażnienie, dlatego na tym etapie należy zastosować preparat łagodzący i natłuszczający. Po 24 godzinach następuje proces łuszczenia skóry i trwa przez ok. 4 dni. Wielotorowe działania Peelingu Yellow są szczególnie dostrzegalne w ciągu 2 pierwszych dni łuszczenia. Wówczas skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Ulgę przynosi stosowanie preparatu łagodzącego.

 

Efekty zabiegu Yellow Peel

Końcowe rezultaty zastosowania peelingu są uzależnione od rodzaju schorzenia jak i typu skóry pacjenta. Pierwsze rezultaty dostrzegalne są po ok. tygodniu od przeprowadzenia zabiegu. Skóra wygląda na młodszą i rozjaśnioną. Z kolei w przypadku osób walczących ze śladami po trądziku, efekty są dostrzegalne już po drugim zabiegu.

Zapobieganie wiotkości skóry – peelingi na ciałoSprawdź na jakich urządzaniach pracujemy: https://www.laguel.pl/zabiegi/urzadzenia-hi-tech

Zazwyczaj kuracja Yellow Peel złożona jest z 4 zabiegów, które odbywają się w przeciągu od 2 do 4 tygodni. Ilość i częstotliwość ustala specjalista w oparciu o rodzaj schorzenia oraz intensywność procesu łuszczenia.

clinic & spa La Guèl Warszawa

 

Serdecznie zapraszamy na nasze inne zabiegi, które pozwolą Ci się cieszyć zdrową i piękną cerą.

 

Spraw sobie prezent i odkryj nowy zabieg Zaffiro!

To sekret młodzieńczej skóry!

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping