Zaznacz stronę

Jak dbać na co dzień o skórę naczyniową? 8 praktycznych zasad.

Cera naczyniowa jest jedną z częstszych dolegliwości zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Widoczne na twarzy teleangiektazje i nieustający rumień stanowią duży dyskomfort dla obu płci. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, przedstawiamy 8 istotnych  zasad o prewencyjnym charakterze.

Jeśli masz cerę naczyniową lub dostrzegasz wyraźną tendencję do rozszerzania naczyń krwionośnych to warto:

1. Unikać czynników drażniących Twoją skórę (wysoka, niska temperatura, chlorowana woda, intensywne tarcie, nadmierne spożycie alkoholu, nadmierna ekspozycja na słońce).

2. Ochraniać skórę przed UV – obligatoryjna aplikacja kremów z filtrem. Kosmetyki powinny być zaopatrzone w filtry fizyczne, tlenek cynku, tlenek tytanu – odbijają one bowiem promienie słoneczne od powierzchni skóry.

3.Stosować na co dzień delikatne kosmetyki myjące, np. mleczka, płyny micelarne.

4. Unikać gorących kąpieli, przyczyniają się one do zaczerwienienia skóry, nawet gdy woda nie ma z nią bezpośredniego kontaktu.

5. Stosować odpowiednie kremy do cer naczyniowych. Pielęgnacja na dzień powinna zapewniać ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi oraz klimatyzacją. W związku z tym, kremy powinny zawierać substancje o działaniu okluzyjnym np. woski, a także składniki wzmacniające lipidową barierę naskórka (ceramidy, oleje roślinne). W pielęgnacji nocnej koncentrujemy się głównie na łagodzeniu podrażnień i regeneracji płaszcza hydrolipidowego skóry.

6. Nie wolno zapominać także o odpowiednim nawilżeniu skóry.

7. Do złuszczania zrogowaciałego naskórka zalecane są peelingi enzymatyczne, które delikatnie usuwają martwe komórki naskórka, nie wywołując przy tym nadmiernego drażnienia skóry.

8. Kosmetyki powinny zawierać składniki aktywne o silnym działaniu uszczelniającym ściany naczyń krwionośnych. W ich skład wchodzą: witamina C, witamina K, witamina PP, rutyna.

 

Stosowanie się do powyżej wymienionych zasad, zwiększy komfort codziennego życia, a także wyraźnie poprawi kondycję nadreaktywnych i naczyniowych skór.

 

 

 

 

pielegnacja cery naczynkowej 566ad962 Jak dbać o skórę naczyniową?
Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping