Zaznacz stronę

Białe lub czerwone blizny przypominające rozcięcia znane wszystkim jako rozstępy, pojawiają się najczęściej na udach, brzuchu, pośladkach albo piersiach. W większym lub mniejszym stopniu boryka się z nimi wiele kobiet niezależnie od wieku – problem dotyczy też młodych dziewczyn w okresie dojrzewania. Rozstępy oprócz nieestetycznego wyglądu wpływają negatywnie na naszą psychikę i samopoczucie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które pomagają z nimi walczyć.

Dlaczego powstają rozstępy?

Istnieje wiele przyczyn powstawania blizn na ciele, dlatego jest to zjawisko bardzo powszechne i mimo wielu starań oraz dbania o skórę, nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec ich powstawaniu. Do najczęstszych przyczyn pojawiania się rozstępów należą m.in.:

  • okres ciąży, kiedy skóra ulega znacznemu rozciągnięciu w krótkim czasie;
  • zmiany hormonalne w organizmie, np. podczas dojrzewania;
  • nieodpowiednia dieta prowadząca do wahań wagi;
  • otyłość: stałe przybieranie na wadze;
  • długotrwały stres, który wpływa na gospodarkę hormonalną;
  • uwarunkowania genetyczne.

Bardzo ważna jest przede wszystkim profilaktyka, aby nie dopuścić do powstawania rozstępów albo przynajmniej zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. Co jednak w przypadku, gdy niechciane blizny już się pojawiły? Stosowanie specjalistycznych kosmetyków  niestety w większości przypadków nie wystarczy, szczególnie gdy rozstępy są już z nami od dłuższego czasu i zmieniły kolor z czerwonego na biały. W takiej sytuacji musimy działać skuteczniej, bo cieszenie się gładkim ciałem jest możliwe. Z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej.

Zabiegi pozwalające pozbyć się rozstępów

Kiedy pragniemy pozbyć się niechcianych blizn na dobre, możemy rozważyć na przykład mezoterapię Dermapen® 4.0 lub mezoterapię mikroigłową frakcyjną Vivace RF ® – oba te zabiegi wykonujemy w naszej warszawskiej klinice.

Mezoterapia Dermapen 4 ® jest innowacyjną metodą, która w naturalny sposób pobudza produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Polega na intensywnym nakłuwaniu rozstępów i obszarów dookoła nich za pomocą specjalnego urządzenia. Miejsca dotknięte problemem blizn zostają stymulowane do samoodnowy, aby znów powrócić do swojego zdrowego i pięknego stanu. Dermapen 4 ® z powodzeniem stosowany jest na brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, ramionach, ale również na twarzy – to również skuteczny sposób na pozbycie się blizn po trądziku lub drobnych zmarszczek. Po serii zabiegów osiągamy efekt ujędrnionej i uelastycznionej skóry, a rozstępy zostają zniwelowane.

Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna Vivace ® RF Vivace ® RF to z kolei metoda radio-frekwencji polegająca na mechanicznym nakłuwaniu skóry przy pomocy niewielkich igiełek i podaniu wiązki fali radiowej w odpowiednie warstwy skóry pozbawione elastyczności. W zabiegu bardzo istotna jest głębokość nakłuć – igły powinny dotrzeć do naczyń krwionośnych w skórze, przez co dochodzi do mikrokrwawienia, które jest jak najbardziej pożądane i decyduje o skuteczności tej właśnie mezoterapii. Efekty, jakich możemy się spodziewać to: rewitalizacja skóry, usunięcie rozstępów, poprawa elastyczności i napięcia, redukcja istniejących zmarszczek.

Rozstępy są problem estetycznym, który wymaga zdecydowanych i skutecznych działań. Jeżeli na naszym ciele jest dużo poprzecznych blizn, a domowe sposoby i właściwa pielęgnacja nie przyniosły zadowalających efektów, warto skorzystać z profesjonalnych, nowoczesnych zabiegów, które skutecznie walczą z rozstępami i pomagają odzyskać pewność siebie.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping