Choć większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej uznaje się za bezpieczne i mało inwazyjne, trzeba wiedzieć, że niektóre schorzenia, a także stosowanie określonych grup leków, stanowią przeciwwskazanie do ich przeprowadzenia.
Nie zawsze jednak oznacza to całkowitą rezygnację z dobrodziejstw płynących z zabiegów upiększających. Czasem wystarczy dokładna analiza stanu zdrowia Pacjenta i wybranie bezpiecznej dla jego zdrowia metody zabiegowej.
Kiedy wykonać zabieg? Konsultacja ze specjalistą to podstawa!
Zabiegi medycyny estetycznej zawsze stanowią mniejszą bądź większą ingerencję w nasz organizm. Dlatego, chcąc się im poddać, w pierwszej kolejności należy odwiedzić gabinet medycyny estetycznej celem konsultacji, podczas której przedstawimy lekarzowi rzetelną informację o stanie naszego zdrowia.
Na podstawie pełnej dokumentacji medycznej oraz listy przyjmowanych przez nas leków lekarz jest w stanie ocenić, czy można przeprowadzić dany zabieg i czy nie wpłynie on niekorzystnie na zdrowie Pacjenta. Zobacz, jakie sytuacje, schorzenia i choroby stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na https://www.laguel.pl/zabiegi
Ciąża i okres laktacji
Bez wątpienia zdrowie dziecka w tym wyjątkowym dla kobiety czasie jest najważniejsze. Zabieg estetyczny wykonany w ciąży może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji zarówno dla mamy, jak i nienarodzonego dziecka. Ciąża to czas wielu zmian w ciele kobiety, przede wszystkim hormonalnych, co sprawia, że trudno ocenić, jak zareaguje organizm kobiety na wprowadzenie do jej organizmu, np. wypełniacza w postaci kwasu hialuronowego.
Wśród negatywnych skutków zabiegów wymienia się bakteryjne zakażenie miejsca poddanego zabiegowi, co wiąże się z koniecznością podania antybiotyku, który może być szkodliwy dla rozwijającego się maluszka. Dlatego wszelkie zabiegi poprawiające naszą urodę warto odłożyć w czasie.
Cukrzyca
Wynika to z faktu, że u osób chorujących na cukrzycę istnieje problem z gojeniem się ran. Nawet niewielkie skaleczenie może wiązać się z komplikacjami zdrowotnymi. Dlatego cukrzyca jest przeciwwskazaniem, choć trzeba podkreślić, że u osób będących pod ścisłą kontrolą diabetologa i mających unormowaną chorobę zwykle można przeprowadzać zabiegi estetyczne.
Sprawdź, jakie mamy dla Ciebie oferty miesiąca!
Zaburzenia krzepnięcia krwi
Kolejnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są zaburzenia krzepliwości krwi oraz hemofilia, tj. choroba objawiająca się brakiem czynników krzepnięcia krwi w organizmie. Wówczas nawet najmniejsze naruszenie ciągłości skóry może wywołać duże krwawienie, które ciężko jest zatamować.
Opryszczka
Opryszczka to infekcja wirusowa, która nieleczona, może przynieść naszemu organizmowi wiele szkód. Wirus może się rozprzestrzenić i przedostać do głębokich tkanek, powodując obrzęk lub wywołując stany ropne.
Choroby nowotworowe
Organizm osób zmagających się z chorobą nowotworową poddawanych chemioterapii czy radioterapii jest osłabiony i wycieńczony, co skutkuje bardzo obniżoną odpornością. W tym wypadku, wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej jest bezwzględnie zabronione.
Stosowanie niektórych leków
Przyjmowanie niektórych leków stanowi przeciwwskazanie do określonych zabiegów estetycznych. Jednym z nich jest kwas acetylosalicylowy, podawany pacjentom ze schorzeniami kardiologicznymi, który zaburza krzepnięcie krwi. Takie działanie wykazują również m.in. tetracyklina, linkomycyna, antybiotyki aminoglikozydowe.
Polecamy zabieg z kosmetykami Forlle’d https://www.laguel.pl/zabiegi-forlled-musisz-je-poznac
Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie warto stawiać urody ponad nim i zawsze należy poinformować lekarza o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach.
Prowadzona przez nas Klinika Medycyny Estetycznej w Warszawie serdecznie zaprasza na konsultację!