Zaznacz stronę

Myli się ten, kto sądzi, że skóra wymaga ochrony przed promieniowaniem UV jedynie podczas ciepłych, słonecznych dni. Kremy z filtrem powinno się tak naprawdę stosować na co dzień, również zimą czy jesienią. Jeśli zależy nam na tym, by jak najdłużej zachować jędrność i dobra kondycję skóry, stosowanie preparatów z filtrem powinno wejść nam w nawyk.

Przed czym chronią kremy z filtrem?

O tym, że podczas długotrwałej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych konieczne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Oczywiście słońce ma także dobroczynny wpływ na nasz organizm, bo mobilizuje go do zwiększonej produkcji witaminy D, niezbędne dla budowania odporności oraz utrzymania kości w dobrej kondycji. Jeśli jednak zaniedbamy kwestie ochrony, konsekwencje dla skóry mogą być bardzo złe. Wiemy przecież, że po długich kąpielach słonecznych skóra staje się przesuszona i mogą pojawiać się na niej przebarwienia. Jest tez bardziej podatna na pojawianie się zmarszczek i innych objawów fotostarzenia.

Kosmetyki z filtrami UV od La Guèl

Aby uniknąć tych przykrych i trudnych do zniwelowania konsekwencji, można zapobiegać ich pojawianiu się, a najprostszym na to sposobem są kosmetyki z filtrem. Obecnie ich wybór na rynku jest na tyle duży, że bez problemu można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Do wyboru są nie tylko kremy pielęgnacyjne (takie jak np. iS Clinical – krem z filtrem Eclipse 50+ 100g lub Hyalogy P-effect UV protector SPF 25PA++ 30ml, dostępne w sklepie internetowym prowadzonym przez klinikę La Guèl ), ale też cała masa kosmetyków kolorowych, których skład wzbogacono właśnie o filtry UV. Ten ostatni rodzaj jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla takich osób, które do stosowania na co dzień filtrów może zniechęcać konieczność stosowania wielu preparatów. Dzięki nim można ograniczyć ilość używanych na co dzień kosmetyków, dbając przy tym o prawidłową i skuteczną ochronę skóry.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków z filtrem?

Aby zapewnić jak najlepsze efekty działania i znaleźć produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania i będzie zgodny z przyzwyczajeniami i codziennym rytuałem pielęgnacyjnym, warto zwracać uwagę na takie czynniki, jak:

  • konsystencja kosmetyku – im więcej warstw różnych preparatów nakładamy na swoją twarz każdego dnia, tym lżejsza powinna być formuła kremu pielęgnacyjnego z filtrem. Dzięki temu ograniczymy ryzyko zatkania się porów i nadmiernego obciążenia cery;
  • rodzaj ochrony – najbardziej godne polecenia są te preparaty, które chronią zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB;
  • rodzaj filtra – w przypadku dzieci, ale tez osób ze szczególnie wrażliwą cerą, ze skłonnościami do atopii i alergii, najlepiej sprawdzą się kosmetyki z filtrem mineralnym. Pozostałe osoby mogą z powodzeniem wybierać filtry chemiczne;
  • poziom ochrony – najwyższa ochrona, czyli taka z filtrem spf50, jest wskazana w przypadku osób o bardzo jasnej karnacji i cery z piegami oraz skłonnością do oparzeń. Osoby o ciemniejszej skórze mogą ograniczyć się do stosowania „trzydziestek” lub nawet „piętnastek”.
Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping