Zaznacz stronę

Światłolecznictwo to metoda terapeutyczna wykorzystująca do leczenia naturalne bądź sztuczne źródła światła. W Klinice La Guèl zabieg ten przeprowadzamy przy pomocy innowacyjnego urządzenia, jakim jest lampa Bioptron. Jej zastosowanie niesie za sobą szereg korzyści dla skóry w tym, m.in. przyspiesza naprawę i regenerację uszkodzonych tkanek powstałych w trakcie innych zabiegów.

Na czym polega terapia światłem?

Terapia światłem to bezpieczna metoda lecznicza polegająca na naświetlaniu określonego obszaru ciała specjalnymi lampami, które w zależności od rodzaju emitują różne promieniowanie. Generowane promienie różnią się przede wszystkim długością fali i wielkością energii, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie różnych efektów terapeutycznych.

Dlatego terapię światłem stosuje się wspomagająco w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Jednym z urządzeń, które znalazło zastosowanie w światłolecznictwie jest lampa Bioptron.

Na czym polega terapia światłem?

Czym jest i jak działa lampa Bioptron?

Lampa Bioptron to urządzenie terapeutyczne emitujące cztery, całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne, rodzaje wiązek światła, które różnią się między sobą kolorem i długością fal, dzięki czemu działają na różnych płaszczyznach. Należą do nich:

  • Światło liniowe spolaryzowane – dociera do głębokich tkanek skóry i stymuluje układ odpornościowy do szybkiej odbudowy i regeneracji.
  • Światło polichromatyczne – pobudza krążenie krwi, dzięki czemu stymuluje organizm do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych i naprawczych.
  • Światło niekoherentne – wspiera odbudowę tkanek skóry i powoduje, że wiązka światła dociera do nich ze stałą intensywnością.
  • Światło niskoenergetyczne – przyspiesza proces gojenia się zmian skórnych oraz ran.

Czym jest i jak działa lampa Bioptron?Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na https://www.laguel.pl/zabiegi

Zastosowanie lampy Bioptron

Światłolecznictwo stosuje się obecnie jako metodę wspomagającą leczenie szeregu różnych dolegliwości. Terapia światłem emitowanym przez lampę Bioptron stymuluje procesy samoleczenia i regeneracji, a także procesy obronne organizmu. Fotoregeneracja uszkodzonych tkanek opiera się, m.in. na zwiększeniu syntezy macierzy łącznotkankowej, wzroście produkcji komórkowego ATP, stymulacji układu immunologicznego oraz rozwoju sieci drobnych naczyń krwionośnych.

Z uwagi na to, że terapia światłem przyspiesza procesy gojenia się ran, a także daje rewelacyjne rezultaty, jeśli chodzi o leczenie różnych dolegliwości i problemów skórnych, terapia światłem generowanym przez lampę Bioptron znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, kosmetologii i dermatologii.

Światło wytwarzane przez lampę Bioptron korzystnie oddziałuje na szereg procesów zachodzących w skórze.

Jakie efekty dla skóry niesie za sobą zabieg lampą Bioptron?Sprawdź, jakie mamy przygotowane dla Ciebie oferty miesiąca https://www.laguel.pl/oferty-miesiaca

Jakie efekty dla skóry niesie za sobą zabieg lampą Bioptron?

  • Przyspieszenie procesu naprawy tkanek.
  • Stymulacja procesów obronnych organizmu i regeneracji skóry.
  • Poprawa kolorytu skóry.
  • Poprawa mikrokrążenia.
  • Przyspieszenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych poprzez stymulowanie fibroblastów do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, odpowiadających za elastyczność, gęstość i napięcie skóry.
  • Poprawa poziomu nawilżenia skóry.

 

Jak przebiega zabieg z zastosowaniem lampy Bioptron?

Przed przystąpieniem do leczenia światłem należy dokładnie oczyścić obszar skóry, który ma być poddany zabiegowi. Jedna sesja naświetlania dla jednego obszaru ciała wynosi przeciętnie od 4 do 10 minut. Specjalista przeprowadzający zabieg każdorazowo ustala dokładny czas jego trwania, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby pacjenta, rodzaj jego schorzenia, a także liczby części ciała, które wymagają terapii.

Terapia światłem przeprowadzana lampą Bioptron to zabieg, który przyspieszy rekonwalescencję oraz regenerację uszkodzonych w trakcie innego zabiegu tkanek, czyniąc skórę piękną i zdrową.

Jak przebiega zabieg z zastosowaniem lampy Bioptron?

Potrzebujesz zregenerować swoją skórę twarzy? Zapraszamy na rewolucyjne japońskie zabiegi Forlle’d.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping