Zaznacz stronę

Worki pod oczami bardzo postarzają. Przyczyn ich powstawania jest wiele, ale ogólnie można powiedzieć, że ten problem pojawia się wtedy, gdy niedostatecznie dobrze o siebie dbamy. Na szczęście nie jest to kłopot, z którym nie dałoby się łatwo rozprawić.

Najczęstsze przyczyny powstawania worków pod oczami

Worki pod oczami to problem, z którym zmagają się osoby w bardzo różnym wieku. Dotyka on solidarnie zarówno młodych, jak i dojrzałych osób. Powody ich powstawania są jednak w przypadku obu tych grup wiekowych różne. Jeśli chodzi o osoby młode, to u nich takie obrzęki pojawiają się po nieprzespanych nocach i wypełnionych stresem dniach. Niemała w tym też rola niezbyt zdrowego jedzenia i zbyt małej ilości wody w codziennej diecie. Jeśli chodzi o osoby starsze, to u nich worki pod oczami są zjawiskiem naturalnym, będącym wynikiem postępującego procesu starzenia się i utraty jędrności skóry.

Domowe sposoby na pozbycie się worków pod oczami

Jeśli chcemy szybko pozbyć się obrzęku pod oczami, najlepiej i najprościej jest przyłożyć do skóry zimne kompresy. Może to być lód owinięty w ściereczkę albo inny chłodny przedmiot – niska temperatura obkurczy skórę i przywrócić jej jędrność. Dobre rezultaty przynosi również delikatny masaż okolic oczu. Warto też mieć na podorędziu specjalne kosmetyki, które pomagają szybko wyeliminować problem. Chłodzące żele czy płatki pod oczy, bogate w specjalnie dobrane substancje, także są dobrym rozwiązaniem.

Specjalistyczne zabiegi na worki pod oczami

Nie zawsze da się rozprawić się z problemem worków pod oczami domowymi sposobami i kosmetykami. W takiej sytuacji konieczne może okazać się skorzystanie ze specjalistycznych zabiegów w klinice. Szczególnie polecany jest drenaż limfatyczny, czyli specjalny rodzaj masażu, usprawniający przepływ limfy oraz innych płynów tkankowych. Świetne rezultaty przynosi również mezoterapia. Podczas tego zabiegu wstrzykuje się skórę za pomocą mikrowkłuć specjalny koktajl, bogaty w substancje o właściwościach odmładzających i ujędrniających (m.in. kwas hialuronowy czy witamina C).

Jak można zapobiegać powstawaniu worków pod oczami?

Da się wiele zrobić, aby nie musieć zmagać się z tym nieestetycznym problemem. Przede wszystkim należy zapewnić sobie odpowiednią dawkę snu i nie jeść zbyt dużo przed położeniem się spać. Trzeba też z uwagą przyjrzeć się swojej diecie – potrawy wysoko przetworzone, z dużą zawartością soli i cukru to najgorsze, co możemy sobie zaserwować. Pilnować trzeba też spożywania odpowiedniej ilości płynów – najlepiej niegazowanej wody. Dobrze nawodniony organizm nie ma skłonności do powstawania obrzęków, jest lepiej nawilżona i bardziej jędrna. Nie bez znaczenia są także codzienne pielęgnacyjne rytuały. Dokładny demakijaż jest bardzo ważny, bo pozwala utrzymać zdrowy wygląd i dobrą kondycję cery. Dobrym zwyczajem jest także stosowanie dedykowanych preparatów pod oczy – kremów o specjalnie dobranym do potrzeb delikatnej skóry pod oczami składzie.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping