Zaznacz stronę

Zmarszczki zaczynają pojawiać się na skórze dość wcześnie, choć oczywiście początkowo nie są ani tak widoczne, ani tak głębokie, by miało to wpływ na wygląd twarzy. Istnieje wiele rodzajów zmarszczek a przyczyny ich powstawania także bywają różne. Przyjrzymy się tym najczęściej spotykanym.

Zmarszczki mimiczne

Powstawanie zmarszczek mimicznych jest powodowane wielokrotnymi skurczami mięśni twarzy, związanych z nasza naturalna mimiką. Uśmiech, zdziwienie, zaskoczenie, smutek – te stany emocjonalne powiązane są z mimowolnym wykonywaniem przez nas różnych min.

Zmarszczki mimiczne

Gdy skóra jest młoda i jędrna, zmarszczki ustępują w momencie zmiany mimiki, ale z czasem utrwalają się i zmieniają w zmarszczki statyczne. Szczególnie narażone są na nie okolice oczu, gdzie skóra jest najdelikatniejsza i najmniej zasobna w kolagen.

Zmarszczki grawitacyjne

Za ich powstawanie odpowiedzialne są naturalne procesy starzenia się skóry i utrata jędrności. Gdy cera przestaje mieć naturalną podporę, bo traci dużo tkanki tłuszczowej i staje się bardziej podatna na siły grawitacji, a w konsekwencji tkanki opadają. Coraz bardziej widoczne i głębokie stają się przez to bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki na policzkach czy tzw. linie marionetki.

Zmarszczki posłoneczne

Jak sama nazwa wskazuje – przyczyną ich powstawania jest szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego. Działa ono na skórę bardzo destrukcyjnie – uszkadza struktury kolagenu i powoduje przesuszenie skóry. To wszystko sprawia, że procesy starzeniowe ulegają znacznemu przyspieszeniu.

Zmarszczki posłoneczneZapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na https://www.laguel.pl/zabiegi

 

Jak można zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Oczywiście nie da się całkowicie zapobiec występowaniu zmarszczek, ale można ten proces znacząco opóźnić i spowodować, że już powstałe, nie będą tak widoczne i głębokie. Klucz do sukcesu w tym przypadku tkwi w regularnej i sumiennej pielęgnacji. Oczyszczanie i nawilżanie to podstawa. Często nie zdajemy sobie sprawy, że niedokładny demakijaż przed snem, zbyt długie wieczorne kąpiele lub całkowite zaniedbanie tego zabiegu mogą odbić się na wyglądzie cery właśnie w taki sposób.

Jak można zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

 

Ale jeśli już uzmysłowimy sobie, że nieusunięcie z twarzy resztek kosmetyków może przyczyniać się do jej przesuszenia, to już łatwiej zrozumieć, dlaczego jest to takie ważne. Przesuszona skóra traci jędrność, a stąd już tylko krok do pojawienia się na niej bruzd. Smarowanie twarzy kremem nawilżającym rano i wieczorem to kolejny podstawowy zabieg pielęgnacyjny, który pomoże zapobiec pojawieniu się na buzi nieestetycznych linii.

Nie można też zapomnieć o stosowaniu odpowiednich preparatów chroniących skórę przed promieniowaniem UV. Warto wybierać takie kremy i kosmetyki kolorowe, które w składzie mają filtry. Nie bez znaczenia jest także odpowiednia dieta, bogata w warzywa, owoce, kasze, pełnoziarniste pieczywo i dobrej jakości mięso oraz ryby.

Zmarszczki grawitacyjneSprawdź, jakie mamy dla Ciebie oferty miesiąca!

 

Jeśli problem stanie się trudny do zwalczenia lub jeśli zmiany są już na tyle trwale i głębokie, że zwykła pielęgnacja nie przynosi oczekiwanych rezultatów, pozostaje skorzystać z oferty wspaniałych zabiegów przeciwstarzeniowych, których duży wybór oferuje klinika La Guèl.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping