Zaznacz stronę

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem, w którym wykorzystujemy preparat pobrany z tkanek pacjenta – w tym przpadku z krwi.

Nasza krew składa się z:

– płynnego osocza ok. 55% (woda oraz białka, witaminy, sole mineralne i inne składniki odżywcze)

– leukocytów – białych krwinek i trombocytów – płytek krwi – ok. 1%

– erytrocytów – czerwonych krwinek ok. 44% PRP (Platelet Rich Plasma) od strony naukowej jest jedną z najlepiej opisanych metod, którymi posługujemy się w medycynie estetyczne. To idealna terapia stosowana także w dermatologii, ortopedii, kardiologii, okulistyce.

Kluczowe pytanie dotyczące zabiegu to – jakich efektów możemy spodziewać się po zakończeniu terapii? Płytki krwi, które wykorzystujemy są w czasie zabiegu odpowiadają za procesy regeneracyjne. Zawierają czynnik wzrostu, który uwalniany podczas zabiegu intensywnie wpływa na proliferację fibroblastów produkujących włókna kolagenowe. Stymulują procesy powstawania nowych naczyń włosowatych. 

Tak intensywna stymulacja wpływa na efekty widoczne gołym okiem:

– poprawa jędrności i zagęszczenia skóry

– poprawa nawilżenia skóry

– regeneracja

– wyrównanie faktury skóry

– ujednolicenie kolorytu

– leczenie łysienia

 

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu – efekt rozświetlenia i odświeżenia skóry. Po dwóch tygodniach dochodzi do przebudowy w tkankach i możemy zaobserwować poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych oraz wypełnienie drobnych zmarszczek. Najlepsze efekty możemy uzyskać wykonując serie zabiegowe. Częstotliwość i ilość spotkań uzależniona jest od indywidualnego stanu skóry (ok. 2-5 zabiegów w odstępie co 3 tygodnie – intensywna terapia). Osocze stosujemy w terapiach łączonych np. z radiofrekwencja mikroigłową, dermapenem czy po silnych peelingach chemicznych.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping