Zaznacz stronę

Terapie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są bardzo popularne i trudno się temu dziwić. Ponieważ ten materiał biologiczny pobierany jest z organizmu samego pacjenta, nie ma ryzyka wystąpienia niepożądanych uczuleń i innych niebezpiecznych zjawisk związanych z odrzuceniem preparatu. Poza tym zapewniają one bardzo dobre i długotrwałe rezultaty i można je stosować w wielu różnych chorobach i dolegliwościach.

Osocze bogatopłytkowe – podstawowe informacje

Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi pacjenta, a jego właściwości terapeutyczne wiążą się z tym, iż ma ono o wiele wyższe stężenie płytek krwi niż naturalne, biologiczne osocze. Walory tego naturalnego preparatu i jego niebywałe właściwości regeneracyjne są wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny, takich jak stomatologia, chirurgia rekonstrukcyjna, ortopedia i medycyna estetyczna. Osocze bogatopłytkowe sprzyja lepszemu i szybszemu gojeniu się ran, wygładzaniu blizn oraz regeneracji tkanek przyzębia i tkanki kostnej. Z punktu widzenia medycyny estetycznej najważniejsze jest jednak to, że przynosi ono rewelacyjne efekty w walce z oznakami starzenia się skóry.

Czego się spodziewać po zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

W klinikach medycyny estetycznej bardzo często korzysta się z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą terapie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Są one bezpieczne dla pacjenta i nie niosą ze sobą praktycznie żadnego zagrożenia, oczywiście pod warunkiem, że wykonywane jest zgodnie ze wskazaniami lekarza i po przeprowadzeniu szczegółowych konsultacji. Jeśli chodzi o zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w których korzysta się z tego preparatu, to osoby poddające się takim procedurom mogą liczyć na znaczącą poprawę elastyczności, gęstości i napięcia skóry, nie tylko na twarzy, ale też na ciele. Głęboka rewitalizacja, wygładzenie zmarszczek oraz poprawa kolorytu to kolejne korzyści. Jeśli chodzi o długofalowe działanie, to dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym przebudowie ulegają włókna kolagenowe i znacząco poprawia się ukrwienie skóry. Co ważne, rezultaty utrzymują się nawet przez kilkanaście miesięcy.

Wskazania do terapii osoczem bogatopłytkowym

Wśród najważniejszych wskazań do poddania się zabiegom wykorzystującym osocze bogatopłytkowe można wymienić głębokie zmarszczki i nieestetyczne fałdy na twarzy, oznaki zmęczenia oraz utratą jędrności i elastyczności skóry twarzy, niejednolity koloryt oraz widoczne blizny, np. te będące „pamiątką” po przebytym trądziku.

Komórki macierzyste CGF® Naturalny Anti-Age

W klinice La Guèl korzystamy z najnowocześniejszych sprzętów i technologii, tak aby każda nasza klientka i każdy nasz klient mieli pewność, że znajdują się pod najlepszą możliwa opieką. Mamy w swojej ofercie zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe, do którego pozyskiwania używamy medycznego separatora MEDIF®. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na profesjonalne konsultacje.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping