Zaznacz stronę

Depilacja laserowa? IPL w świecie zdominowanym przez lasery.

 

IPL czyli Intense Pulsed Light  (Intensywne Pulsacyjne Światło) jest bardzo często mylnie określany mianem lasera. W przeciwieństwie do monochromatycznej wiązki, którą emituje laser, technologia IPL umożliwia emisję promieni o szerszym zakresie. Światło w IPL-ach generowane jest przez lampę ksenonową, które następnie przechodzi przez dedykowane względem problemu filtry. Dzięki zastosowanym filtrom pulsacyjne światło może zostać pochłaniane przez odpowiednie chromofory. Należą do nich: melanina, oxyhemoglobina, czy też porfiryny.

            Melanina jest chromoforem dla zabiegów epilacji, redukcji przebarwień, czy też fotoodmładzania, oxyhemoglobina –  dla rumienia oraz redukcji rozszerzonych naczyń włosowatych, podczas gdy porfiryny  – są idealnym chromoforem w walce z trądzikiem pospolitym i z rozszerzonymi porami.

W związku z powyższym zabiegi w wykorzystaniem IPL docierają do różnych warstw skóry, rozwiązując jej liczne problemy. Jest to niewątpliwie multizadaniowe urządzenie, które umożliwia przeprowadzenie holistycznych procedur zabiegowych, a tym samym w konsekwencji zwiększenie ich efektywności.

Depilacja laserowa? IPL w świecie zdominowanym przez lasery.Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Depilacja laserowa Warszawa Ursynów

Do najczęstszych zabiegów z wykorzystaniem technologii IPL niewątpliwie zaliczyć można:

 • redukcję rumienia,
 • wyrównanie kolorytu skóry,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • walkę z trądzikiem oraz z rozszerzonymi porami,
 • epilację,
 • a także szeroko rozumiane fotoodmładzanie.

Depilacja laserowa Warszawa UrsynówSprawdź, jakie mamy dla Ciebie oferty miesiąca https://www.laguel.pl/oferty-miesiaca

Zabiegi są nieinwazyjne i po większości procedur zabiegowych nie występuje okres rekonwalescencji. Pojawia się on zazwyczaj podczas procedur likwidujących przebarwienia, w postaci silniejszego zbrązowienia miejsca zabiegowego.

Ze względu na delikatniejszy charakter działania IPL w porównaniu z laserami rekomenduje się przeprowadzanie zabiegów w seriach (4-10 zabiegów). Uzyskane efekty są wówczas trwalsze, a wizualne efekty bardziej dostrzegalne.

 

Depilacja laserowa dla każdego?

IPL nie jest jednak zabiegiem dla każdego.

Do najistotniejszych przeciwwskazań należą:

 • ciąża,
 • nowotwory lub remisje,
 • epilepsja,
 • alergie na światło,
 • egzemy,
 • świeża opalenizna,
 • liczne podrażnienia,
 • przerosłe znamiona w miejscu zabiegowym,
 • przyjmowanie leków bądź ziół o właściwościach fotouczulających.

Technologia IPL umożliwia przeprowadzania wielu procedur zabiegowychZapoznaj się z naszym cennikiem!

I chociaż zabiegi nie są obarczone okresem rekonwalescencji, to jednak warto stosować się do zaleceń specjalisty w kwestii pielęgnacji obszary zabiegowego. Niezwykle istotne jest unikanie ekspozycji na słońce, konieczność stosowanie kremów z  filtrem SPF 50 przez cały czas trwania terapii, a także ograniczenie zabiegów mogących nadmiernie podrażnić skórę.

Reasumując, technologia IPL umożliwia przeprowadzania wielu procedur zabiegowych, dostosowanych indywidualnie dla każdego pacjenta. Uwzględniana jest nie tylko intensywność problemu, ale także fototyp skóry pacjenta, czy też poziom chłodzenia głowicy. To wszystko, ma zagwarantować najwyższą efektywność zabiegów, a także umożliwić przeprowadzenie pełnych terapii u pacjentów z bardzo wrażliwą i delikatną cerą. Ponadto przystępność cenowa sprawia, iż technologie IPL cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów.

Jak widać IPL pomimo, iż jest obecnie zdominowany przez różnorodne lasery, to nadal bardzo dobrze funkcjonuje w swojej przestrzeni zabiegowej. Doskonale wypełnia niszę procedur zabiegowych, których monochromatyczne lasery nie są w stanie zapewnić.

Serdecznie zapraszamy na zabiegi do prowadzonej przez nas Kliniki Medycyny Estetycznej La Guèl w WarszawieSerdecznie zapraszamy do kontaktu!

Serdecznie zapraszamy na zabiegi do prowadzonej przez nas Kliniki Medycyny Estetycznej La Guèl w Warszawie, które pozwolą Ci się cieszyć zdrową i piękną cerą.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping