Zaznacz stronę

Dr Cyj. Hair Filler – skuteczny sposób na wypadające i osłabione włosy.

Substancje przyspieszające porost włosów są od dawna bardzo dokładnie badane. Utrata włosów może negatywnie wpłynąć na komfort życia osoby dotkniętej tym problemem. Jakie czynniki mogą wpływać na osłabienie i nadmierne wypadanie włosów? Jakie metody są stosowane w kosmetologii i medycynie estetyczne, aby radzić sobie z tym problemem? Na to i na wiele innych pytań  odpowiem w artykule.

Ile włosów powinno nam dziennie wypaść?

Włosy spełniają wiele ważnych funkcji. Chronią przed czynnikami fizycznymi, chemicznymi oraz mechanicznymi. Mają duże znaczenie psychospołeczne, ponieważ są naturalną ozdobą każdego człowieka. Uważa się je za wyznacznik ogólnego stanu zdrowia czy odżywiania.

Utrata włosów dotyka dużą liczbę osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Stopniowe wypadanie włosów lub ich nagła utarta, wywiera ogromny wpływ na komfort życia osoby borykającej się z tym problemem. Od dawna prowadzone są badania nad substancjami oraz metodami mogącymi wpływać na procesy regulacji wzrostu włosów. Niektóre substancje zostały zatwierdzone do stosowania jako leki, inne z nich weszły w skład preparatów kosmetycznych.

Ile włosów powinno nam dziennie wypaść?

Zaburzony wzrost włosów lub ich utrata, mają swoje podłoże w nieprawidłowościach cyklu wzrostu włosa. Zaburzenia funkcjonowania mieszków włosowych, skutkują nieprawidłową długością etapów cyklu lub spowolnieniem przejścia pomiędzy nimi. Może to nieść ze sobą poważne konsekwencje tj. łysienie androgenowe czy łysienie plackowate.

Obecnie istnieją skuteczne metody pozwalające uporać się z nadmiernym wypadaniem włosów. Niektóre substancje muszą być stosowane pod kontrolą lekarza i nie mogą być używane w produktach kosmetycznych. Ekstrakty roślinne są potencjalnymi składnikami preparatów kosmetycznych.

Kosmetologia oraz medycyna estetyczna oferuje nam szeroką gamę zabiegów stymulujących mieszki włosowe do wzrostu. Przedstawię kilka możliwości. Na początku omówię cykl wzrostu włosa. Pomoże to zrozumieć jakie nieprawidłowości mogą zachodzić w fazach jego rozwoju. Cykl wzrostu włosa oparty jest na stale powtarzających się zmianach zachodzących w mieszku włosowym.

Czynniki wpływające na utratę włosówSprawdź, jakie mamy dla Ciebie oferty miesiąca!

Wyróżniamy fazę: anagenu, katagenu i telogenu.

  • Anagen– faza wzrostu włosa, około 80% włosów na owłosionej skórze głowy znajduje się na tym etapie. Czas trwania anagenu to od 3 do 6 lat
  • Katagen– okres inwolucji mieszka włosowego, około 1% włosów na owłosionej skórze głowy znajduje się na tym etapie. Czas trwania katagenu to około kilku dni do 2 tygodni.
  • Telogen– faza spoczynkowa, około 10% – 20% mieszków włosowych znajduje się na tym etapie i może trwać od 2 do 4 miesięcy.

 

Różnice w długości oraz wzroście włosów uwarunkowane są czynnikami hormonalnymi oraz genetycznymi. Najważniejszą rolę z czynników hormonalnych odgrywają androgeny. To one pobudzają wzrost włosów okolic płciowych oraz brody, ale także mogą go hamować w okolicach owłosionej skóry głowy u osób z genetycznymi predyspozycjami do łysienia typu męskiego.

Czynniki wpływające na utratę włosów

Problem nadmiernego wypadania włosów może być związany z niekorzystnym działaniem czynników fizycznych i chemicznych (promieniowanie UV, woda chlorowana/morska),  niewłaściwą pielęgnacja (stylizacja włosów), chemiczne (farbowanie, trwała ondulacja, prostowanie). Wymienione działania mogą prowadzić do trwałych zmian w strukturze włosa, mogą stać się cienkie, matowe, suche, ulegać wypadaniu.

Przebyte choroby, stres, trauma, nerwica, nieodpowiednia dieta, anemia czy przyjmowanie niektórych leków mają, także ogromny wpływ na kondycję naszych włosów.

Problem nadmiernego wypadania włosów może być związany z niekorzystnym działaniem czynników fizycznych

Do chorób ogólnoustrojowych, które mogą powodować zwiększenie wypadania włosów, a w następstwie łysienie, zaliczamy zaburzenia hormonalne,  choroby zakaźne, cukrzycę, niektóre choroby tkanki łącznej, nowotwory narządów wewnętrznych oraz choroby owłosionej skóry głowy (łuszczyca, grzybica, łojotokowe zapalenie skóry głowy). U kobiet zwiększenie wypadania włosów może występować po porodzie, po odstawieniu środków antykoncepcyjnych czy w okresie menopauzy.

Co wpływa na porost włosów

W patogenezie utraty włosów ważną rolę odgrywa dihydrotestosteron- metabolit testosteronu powstający przy udziale 5–alfa-reduktazy.

Testosteron przedostaje się do wnętrza mieszka włosowego poprzez wędrówkę z krwią przez system naczyń krwionośnych. Dochodzi tam do przekształcenia się testosteronu w dihydrotestosteron, zmiany zachodzą przy udziale enzymu 5–alfa-reduktazy. Wyróżniamy dwie formy 5-alfa-reduktazy: typ I oraz typ II.

W okolicach części czołowej najczęściej obserwujemy przerzedzenie się włosów co wskazuje, że obszar ten najbardziej podatny jest na działanie androgenów. W okolicach potylicy nie obserwujemy utraty włosów zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, ponieważ w tej części mieszki włosowe nie wykazują wrażliwości na działanie androgenów.

Co wpływa na porost włosówOdkryj sekret młodzieńczej skóry dzięki Zabiegowi Geneo!

Utrata włosów u mężczyzn związana jest z głównie ze zwiększoną aktywnością 5-alfa-reduktazy typu II. U kobiet wpływ na to mają obydwa izoenzymy, z przewagą 5-alfa-reduktazy typu I.

Dihydrotestosteron wpływa na komórki mieszka włosowego na dwa sposoby:

  1. Powoduje miniaturyzację mieszka włosowego – włosy stają się krótsze, cieńsze oraz jaśniejsze.
  2. Skrócenie fazy wzrostu włosa i wydłużenie etapu tworzenia nowego.

 

Jakie substancje wpływają na porost włosów.

Osocze bogatopłytkowe

Medycyna estetyczna oferuje nam wiele metod ułatwiających walkę z nadmierna utratą włosów. Najpopularniejszą terapią jest mezoterapia igłowa. Polega ona na podawaniu substancji aktywnych śródskórnie lub podskórnie.

Osocze bogatopłytkowe od ponad 30 lat z powodzeniem stosuje się w różnych dziedzinach medycyny. Innowacyjna receptura wykorzystywana jest z dużym powodzeniem w terapii ludzi zmagających się z łysieniem. PRP (Platelet-Rich Plasma), czyli preparat, uzyskiwany z własnej krwi pacjenta – jest w 100% biokompatybilny z organizmem przez wzgląd na swoją autologiczność. Skuteczność tej metody potwierdzają liczne badania.

Jakie substancje wpływają na porost włosów.Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na https://www.laguel.pl/zabiegi

Jak wygląda terapia osoczem bogatopłytkowym?

Osocze, zwane także koncentratem bogatopłytkowym, otrzymuje się z krwi osoby poddającej się terapii. Krew zostaje poddana odwirowaniu w wirówce, oddzieleniu czerwonych krwinek od osocza oraz jego kilkukrotne zagęszczenie.

Skoncentrowane PRP zawiera proteiny i czynniki  wzrostu. Recepturę podaje się podczas zabiegu mezoterapii na skórę głowy – ostrzyknięcie obszarów dotkniętych przerzedzeniem włosów. Zabieg znakomicie wpływa na stymulację mieszków włosowych i znakomicie je odżywia.

Proces odrostu włosów trwa ok. 3 miesiące. Terapia prowadzona jest w seriach uzależnionych indywidualnie np. 3 zabiegi w odstępach co dwa tygodnie.

 

Dr Cyj Hair Filler

Innowacyjna terapia na skórę głowy. Peptydowa terapia hamująca wypadnie włosów oraz przyspiesza ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.
W swoim składzie zawiera 7 rodzajów peptydów i kwas hialuronowy.

Dawka skoncentrowanego preparatu utrzymuje się do 2 tygodni w skórze po zakończonym zabiegu. aktywnych. Zabieg polega  na wykonaniu serii mikro wkłuć. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Efekty widać już po 2 miesiącach. Seria zabiegowa to 4 zabiegi w odstępach co 2 tygodnie. Terapię należy powtórzyć po roku.

Dr Cyj Hair Filler

Zabiegi stymulujące mieszki włosowy przynoszą duże rezultaty. W przewlekłych schorzeniach może okazać się niezbędna terapia farmakologiczna. Jednym z popularniejszych składników wpływających na aktywność  5 – alfa- reduktazy jest finasteryd.

Finasteryd spowolnia wypadanie włosów oraz pobudza wzrost nowych. Wpływa na ilość, grubość, gęstość włosów. Efekty terapii utrzymują się podczas stosowania leku. W obrębie mieszków włosowych oddziaływuje  na cykl włosowy, poprzez hamowanie procesu apoptozy komórek mieszka włosowego Substancja nie jest dostępna w preparatach kosmetycznych lecz w lekach stosowanych podczas terapii łysienia (przy łysieniu androgenowym u mężczyzn jako lek z finasterydem Propecia). Substancja ta nie powinna być podawana kobietom w czasie ciąży.

Włosy wypadają nam każdego dnia i jest to normalny proces fizjologiczny. Wypadanie włosów jest szczególnie widoczne podczas ich czesania czy mycia. Żeby stwierdzić czy włosy wypadają nadmiernie, powinniśmy liczyć wszystkie wypadające włosy w ciągu doby, te tracone samoistnie i te, które tracimy przy czesaniu, przez kilka dni. Na głowie człowieka znajduje się od 100-150 tys. włosów. Dzienna utrata włosów w warunkach fizjologicznych ulega dużym wahaniom indywidualnym, na ogół nie powinna przekraczać od 70–100 włosów dziennie. Problem pojawia się gdy wypada ich ponad 100 dziennie i trwa to dłużej niż kilka tygodni.

Dr Cyj Hair FillerZapoznaj się z naszym cennikiem!

Nadmierne wypadanie włosów jest procesem poprzedzającym łysienie, które powstaje wskutek zachwiania równowagi pomiędzy utratą włosów a ich odrostem. Dlatego też nie należy ignorować problemu wypadania włosów.

Serdecznie zapraszamy na zabiegi do prowadzonej przez nas Kliniki Medycyny Estetycznej La Guèl w Warszawie, które pozwolą Ci się cieszyć zdrową i piękną cerą.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping