Zaznacz stronę

Medycyna estetyczna daje ogromne możliwości: pozwala zniwelować urodowe mankamenty, odmłodzić cerę, dodać energii zmęczonej skórze, wymodelować rysy twarzy – przy jej pomocy dzieją się prawdziwe cuda. Nie można jednak zapominać, że sam zabieg nie wystarczy, aby cieszyć się pięknym wyglądem. Pacjentki często nie zdają sobie sprawy, że na efekt i dobre samopoczucie składa się nie tylko praca lekarza czy kosmetologa, lecz także troska o cerę podczas rekonwalescencji po zabiegu.

O czym należy pamiętać?

Działanie zdecydowanej większości zabiegów medycyny estetycznej opiera się na mniejszym lub większym uszkodzeniu warstw skóry, które zmusza ją do regeneracji, a tym samym uruchomienia procesów poprawiających jej wygląd.

Cera po zabiegu bywa podrażniona, zaczerwieniona, zasiniona, występują obrzęki, pieczenie, ściągnięcie – pacjentki reagują różnie. Warto podkreślić, że medycyna estetyczna opiera się na działaniach inwazyjnych, które zanim dadzą pożądany efekt, mogą wywołać zróżnicowane reakcje skórne.

O czym należy pamiętać?Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów!

Aby skóra jak najszybciej doszła do siebie, należy przede wszystkim stosować się do zaleceń kosmetologa czy lekarza. Najważniejsze, by po zabiegach unikać słońca, solarium, sauny i wizyt na basenach. Nie można często dotykać twarzy, a także stosować ciężkich kosmetyków do makijażu. W pierwszych dniach po zabiegu powinno się również zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego, a także ograniczyć mimikę, która często może przyczynić się do nierównomiernego rozłożenia preparatów.

Ważne jest również to, aby na ten czas odstawić tradycyjne kremy do twarzy, które mogą jeszcze bardziej podrażnić skórę, i sięgnąć po kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji po zabiegach. Ich skład jest skomponowany tak, by łagodzić stany zapalne i przyspieszać regenerację oraz wzmocnić efekt zabiegu.

Profesjonalne kosmetyki w La GuelZapraszamy do naszego sklepu internetowego La Guèl na https://www.laguel.pl/sklep

Polecamy produkty profesjonalne, których nie dostaniemy w drogeriach, a w dobrych klinikach medycyny estetycznej. Najlepiej wspierają nasze pacjentki w całym okresie rekonwalescencji.

Serdecznie zapraszamy na zabiegi do prowadzonej przez nas Kliniki Medycyny Estetycznej La Guèl w Warszawie, które pozwolą Ci się cieszyć zdrową i piękną cerą.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping