Zaznacz stronę

Wraz z wiekiem rysy twarzy ulegają zmianie, skóra traci elastyczność, czego wynikiem jest między innymi opadanie owalu twarzy. Jest to element naturalnego procesu starzenia. Jednym z pojawiających się problemów estetycznych, który ujawnia się wraz z wiekiem, czasem już od 30 roku życia, są tzw. chomiki, czyli opadające policzki. Na szczęście istnieje szereg metod medycyny estetycznej i nie tylko, które skutecznie redukują opadanie tkanek i pozwalają na redukcję opadających policzków. Jak więc skutecznie zlikwidować chomiki i utrzymać efekty jak najdłużej?

Domowe sposoby na opadające policzki

Zanim zdecydujesz się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, warto skorzystać z domowych metod walki o poprawę jędrności skóry twarzy. Dzięki temu uzyskasz znacznie lepsze efekty zabiegów, a także wprowadzisz do swojego stylu życia zdrowe nawyki.

Pielęgnacja dopasowana do potrzeb skóry

Zaplanuj swoją codzienną rutynę pielęgnacyjną tak, aby odpowiadała aktualnym potrzebom Twojej skóry. Jeśli nie wiesz, które składniki aktywne będą najlepsze, umów się na konsultację z kosmetologiem, który dobierze indywidualny plan pielęgnacji. Jeśli sama wybierasz kosmetyki, upewnij się, że zawierają kwas hialuronowy i inne substancje odżywcze. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu. Twoja skóra potrzebuje nawilżenia także od środka. Warto wprowadzić nawilżanie twarzy kwasem hialuronowym, dzięki czemu będzie znacznie jędrniejsza i gładsza.

Opadające policzki twarzy - laser frakcyjny.

Już po 25 roku życia skóra twarzy zaczyna się starzeć, a tkanka tłuszczowa twarzy zaczyna zanikać. Prędzej czy później oznaki starzenia zaczną być widoczne i bardziej zauważalne. Oprócz odpowiednio dobranej pielęgnacji warto wprowadzić następujące zabiegi medycyny estetycznej, które dają efekt liftingu skóry i uniesienia opadających policzków. Skóra zyskuje jędrność, a owal twarzy jest wyraźnie podkreślony.

Redukcja chomików przy użyciu zabiegów medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna daje dziś ogromne możliwości udoskonalenia dolnej części twarzy. Opadnięcie tkanek twarzy powoduje powstawanie tzw. chomików, które spowodowane są między innymi utratą nawilżenia skóry twarzy. Jak usunąć opadające policzki? Redukcja chomików w praktyce. Polecane zabiegi to między innymi: HIFU, laser frakcyjny, a nawet liposukcja, czy zabiegi z użyciem dermapenu wraz z osoczem bogatopłytkowym. W ostatnim czasie króluje wolumetria twarzy.

Z definicji opadające policzki stanowią nadmiar skóry znajdujący się w okolicy żuchwy. Z wiekiem rysy twarzy ulegają zmianie, zwłaszcza opadnięciu i utracie jędrności, a oprócz zaniku włókien kolagenowych i elastyny, postępuje zanik tkanki podskórnej.

Zabiegi medycyny estetycznej mają za zadanie poprawę owalu twarzy, dzięki czemu twarz wizualnie i optycznie staje się dużo młodsza. Zabiegi dobierane są indywidualnie w oparciu o stan skóry oraz po przeprowadzeniu wywiadu medycznego. Wszystkie przedstawione zabiegi to skuteczne zabiegi estetyczne, które prowadzą do poprawienia jakości, jędrności i gęstości skóry.

HIFU – skuteczna poprawa utraty owalu twarzy.

Likwidacja opadających policzków za pomocą zabiegów medycyny estetycznej jest bezpieczna i skuteczna. Metoda HIFu jest bezinwazyjna i i polega na modelowaniu konturu żuchwy. Wytworzona w czasie zabiegu fala o odpowiednio dobranej częstotliwości, powoduje mikrouszkodzenia, które w naturalny sposób pobudzają produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny. W efekcie rysy twarzy zmieniają się, a zwiotczała skóra staje się znów napięta i młoda.

Opadające policzki twarzy – laser frakcyjny.

Rysy twarzy zmieniają się wraz z upływie czasu. Usuwanie chomików przy pomocy lasera frakcyjnego polega na kontrolowanym uszkodzeniu struktury skóry z wykorzystaniem fal elektromagnetycznych. W pełni kontrolowane przegrzanie skóry prowadzi do jej naturalnej przebudowy, co znane jest pod nazwa lifting twarzy. W efekcie kontur twarzy staje się dużo wyraźniejszy i mocniej zarysowany, a twarz odzyskuje swój pierwotny charakter.

Zabiegi laserowe uważane są za najskuteczniejsze zabiegi, dające długofalowe efekty.

Laser ND-YAG na widoczne opadanie policzków.

Laser ND-YAG na widoczne opadanie policzków.

W zabiegu wolumetrii twarzy chodzi przede wszystkim o poprawę jej napięcia i gęstości. Jeśli masz problem chomików, innym popularnym zabiegiem jest laser ND-YAG. Zabieg wykorzystuje technologię promieniowania laserowego oraz światła pulsacyjnego, co skutkuje efektem napiętej skóry twarzy. Penetracja występuje wyłącznie w obrębie tkanek wewnętrznych, co znacznie poprawia jakość skóry twarzy.

Dermapen na opadanie skóry twarzy.

Chomiki to efekt opadających policzków i są efektem utraty owalu twarzy. Wykorzystanie nowoczesnych technik takich jak chociażby dermapen wraz z ostrzykiwaniem obszaru zabiegowego osoczem bogatopłytkowym daje naprawdę zadowalające rezultaty. Opatentowany system pulsujących igieł, nakłuwających skórę, pozwala znacznie głębiej wprowadzić substancje czynne. Osocze bogatopłytkowe pobudza komórki skóry, czyli fibroblasty do produkcji kolagenu. Efekty zabiegu widoczne są po upływie kilku tygodni.

Liposukcja nada młodzieńczego owalu twarzy.

Jak wykonać lifting twarzy, aby poprawić jakość skóry?

Kolejnym sposobem na poprawę kształtu twarzy i efekt likwidacji chomików są różnego rodzaju dedykowane wypełniacze. Jeśli zależy ci na uzyskaniu naturalnego owalu twarzy, warto sięgnąć po zabiegi z pomocą kwasu hialuronowego. Jest to związek naturalnie występujący w skórze i oprócz kolagenu i elastyny jest bezpośrednio związany z utratą jędrności skóry. W skórze twarzy zachodzi wiele istotnych procesów, które z wiekiem stają się znacznie słabsze lub nawet zanikają. Dlatego tak istotne jest dobranie zabiegów, które pomogą skutecznie walczyć z oznakami starzenia.

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego podskórnie przy pomocy cienkiej igły, pozytywnie wpływa na poprawę wyglądu twarzy, poprawę gęstości skóry i jej jędrności. Wypełnienie jest wizualnie naturalne, dlatego można z powodzeniem stosować zabieg u wielu pacjentów. Zabieg jest w pełni bezpieczny.

Liposukcja nada młodzieńczego owalu twarzy.

Liposukcja to nic innego jak odessanie nadmiaru tłuszczu z obszaru zabiegowego. To również jest dobry sposób na pozbycie się zwiotczałej skóry policzków. Do likwidacji na twarzy chomików zazwyczaj wykorzystuje się liposukcję strzykawkową. Pozyskany tłuszcz za pomocą specjalnej kaniuli oraz strzykawki pod ciśnieniem, wprowadzany jest w obszar opadniętych policzków, co skutkuje ich wypełnieniem i uniesieniem.

Liftingujące nici APTOS.

Jak usunąć opadające policzki? Zabieg wolumetrii twarzy, można również przeprowadzić za pomocą nici liftingujących, bez naruszania naturalnych rysów twarzy. Jest to wypełnienie policzków nićmi, które stosowane są w czasie zabiegu usuwania chomików.

Liftingujące nici APTOS.

Nici liftingujące APTOS to nowoczesna metoda. Do stworzenia nici wykorzystano włókna kwasu polimlekowego oraz kaprolakton. Nici umieszcza się w precyzyjny sposób w wybranym obszarze, co jest efektem naturalnego procesu wytwarzania kwas hialuronowego oraz włókien kolagenowych i elastyny.

Skuteczne zabiegi estetyczne na opadanie tkanek twarzy.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej, z powodzeniem można pozbyć się poważniejszych problemów wizualnych, takich jak chociażby powstawanie chomików. Uzyskanie efektu liftingu twarzy pozwala na widoczne odmłodzenie tej okolicy. Warto pamiętać, że policzki stanowią większą część twarzy i to właśnie one często przyciągają wzrok innych. To właśnie na policzkach zaczyna się najszybciej starzeć skóra twarzy. Warto jednak pamiętać, że z problemem opadających policzków można skutecznie walczyć. Decydując się na rozwiązanie poważniejszych problemów estetycznych, warto wybrać profesjonalną klinikę z doświadczonym personelem medycznym. Chociaż może się wydawać, że likwidacja opadających policzków nie jest zabiegiem zbyt skomplikowanym, należy pamiętać, że wciąż to są poważne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Wiedza i doświadczenie to dwa kluczowe obszary, w których się specjalizujemy.

Przyczyny opadających policzków może być wiele, dlatego klinika oferuje kilka sposób na zniwelowanie tego problemu. Opadające policzki stanowią jeden z podstawowych problemów estetycznych, z którym pacjenci zgłaszają się do kliniki. Wiadomo z wiekiem rysy twarzy ulegają zmianie, a skóra twarzy stopniowo ulega pogorszeniu, jednak odpowiednio dobrane do stanu twarzy zabiegi mogą zdziałać naprawdę wiele dobrego. Poprawa napięcia skóry to praca na kilku wzajemnie uzupełniających się frontach, które wspólnie dają zadowalające efekty.

Skuteczne zabiegi estetyczne na opadanie tkanek twarzy.

Napięta i jędrna twarz to synonim młodości i piękna. Chociaż wciąż wiele osób ma obawy przed korzystaniem z zabiegów estetycznych, warto uświadomić sobie ich moc i jakie dają możliwości. Problem opadających policzków to częsta przyczyna wizyty w klinice estetycznej. Jednak problem opadających policzków to już przeszłość. Nie ma na co czekać. Im wcześniej zgłosisz się do nas, tym szybciej odzyskasz naturalny i młodzieńczy wygląd twarzy. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej kliniki. Zapraszamy do wybranej formy kontaktu.

Mój koszyk
Wishlist 0
Continue Shopping