O włosy bezdyskusyjnie trzeba dbać cały rok, ale pielęgnacja powinna być dostosowana nie tylko do ich kondycji, ale też warunków panujących na zewnątrz. Innych zabiegów i kosmetyków będą wymagały włosy podczas lata, a innych jesienią, kiedy jest dużo chłodniej i kiedy często na głowę musimy zakładać czapki.
Pielęgnacja włosów jesienną porą
Generalnie jesień jest czasem, kiedy włosy odpoczywają. Nie są już narażone na działanie wysokich temperatur i silnego promieniowania UV. Skóra głowy mniej się poci, a przez to też mniej się przetłuszcza, więc odżywki o bogatym składzie i silnie nawilżające szampony można wówczas odstawić na półkę. Pielęgnacja włosów jesienną porą powinna być delikatniejsza od tej stosowanej w czasie wakacyjnym. Delikatne szampony i lekkie balsamy są jak najbardziej wskazane.
Włosy jesienią – najpierw głęboka regeneracja
Warto nadmienić, że o takiej pielęgnacji można mówić w sytuacji, gdy włosy po lecie są już odpowiednio zregenerowane. Czas przejścia między tymi dwoma porami roku to czas dużych zmian zarówno w aurze, jak i naszym codziennym funkcjonowaniu. Gdy już zmęczone wysoka temperatura i słońcem włosy odzyskają swój blask i kondycję, wtedy można zacząć stosować preparaty, o jakich mowa była wcześniej. Trzeba również wiedzieć, że wraz z nadejściem końca lata kończy się również cykl życia włosów. Stąd właśnie bierze się zjawisko bardziej intensywnego ich wypadania. Jesienna pielęgnacja włosów powinna także uwzględniać zbliżająca się zimę. Trzeba je odpowiednio wzmocnić, aby przeszły „obronną ręką” przez czas chłodu i mrozu na zewnątrz oraz ogrzewania w domu.
Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów jesienią?
Choć nie da się całkowicie zapobiec wypadaniu włosów jesienią, to można je znacznie ograniczyć, jeśli odciąży się skórę głowy i zadba o jej odpowiednie nawilżenie. Warto zacząć od podcięcia końcówek, które i tak po lecie są zazwyczaj rozdwojone i przesuszone. Ponieważ jesień sprzyja spędzaniu czasu wolnego w domu, można to wykorzystać na zabiegi pielęgnacyjne, których podczas lata nie udawało się wykonać. Warto poświęcić np. jedno popołudnie lub wieczór w tygodniu na położenie głęboko nawilżającej maski, uzupełnionej o wybrany olejek i potrzymać ją na głowie choćby przez pół godziny. Pozwoli to skórze głowy głęboko się zregenerować, dzięki czemu włosy będą się na niej lepiej trzymać. Przed nałożeniem maski należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry głowy i usunięciu martwego naskórka. Bez trudu można znaleźć kosmetyki o takim działaniu.
Profesjonalne zabiegi na włosy
Świetnym i bez wątpienia bardzo skutecznym uzupełnieniem domowej pielęgnacji są specjalistyczne zabiegi wykonywane w klinice La Guel. W naszej ofercie na wyróżnienie zasługuje m.in. intensywna peptydowa terapia na wypadające i osłabione włosy Hair Filler Dr Cyj. Przynosi ona doskonałe rezultaty w postaci przyspieszenia odrostu włosów, pogrubienia i zagęszczenia kosmyków, pobudzenia krążenia i poprawy ukrwienia skóry głowy, rewitalizacji mieszków włosowych oraz dogłębnej pielęgnacji skóry głowy. Wystarczą cztery zabiegi, przeprowadzane w dwutygodniowych odstępach, by na długo cieszyć się wzmocnionymi, zagęszczonymi i zdrowszymi włosami. Dla utrzymania efektów, zaleca się powtarzanie terapii raz w roku.